Zamknij

Jak szybko obrać młode ziemniaki? Ten trik was zaskoczy

27.07.2021 14:40
młode ziemniaki
fot. Shutterstock

Sezon na młode ziemniaki w pełni - warto więc dowiedzieć się, jak je poprawnie obrać. Okazuje się, że istnieje pewien szybki sposób. Sprawdźcie, na czym dokładnie polega.

Młode ziemniaki można podawać z koperkiem, dodatkiem masła lub z wody. Przed rozpoczęciem przyrządzania należy jednak je obrać. Okazuje się, że istnieje pewien sposób, który ułatwi wam to zadanie.

Jak szybko obrać młode ziemniaki? Poznaj prosty trik

Obieranie młodych ziemniaków może być dla niektórych nie lada wyzwaniem. Jest jednak pewien trik, który pomoże uporać się z tym problemem. Młode ziemniaki należy umieścić w dużej misce z wodą i zetrzeć ich skórkę przy pomocy twardego zmywaka. W ten sposób szybko pozbędziemy się niechcianej warstwy.

Starcie delikatnej skórki przy użyciu zmywaka sprawi, że ziemniak będzie gotowy do użycia w całości, a także zachowa wszystkie walory smakowe oraz wartości odżywcze.

Jak przechowywać młode ziemniaki? Podpowiadamy

Młode ziemniaki należy przechowywać w suchym oraz ciemnym miejscu. Najlepiej umieścić je w papierowych torbach, które uchronią je przed zzielenieniem, a także pomarszczeniem.

Zobacz także: Kiedy solić potrawy? Odpowiedź was zaskoczy