Zamknij

Jak szybko obrać gorące jajka? Poznaj sprawdzone triki

24.03.2021 14:31
jajka
fot. Shutterstock

Jajka ugotowane na twardo są bardzo smaczne. Można je jeść na śniadanie czy kolację, a także mogą służyć jako przekąska w ciągu dnia. Czy jednak istnieje sposób na szybkie obranie gorącego jajka? Okazuje się, że są na to aż 3 różne triki. Sprawdźcie, na czym polegają.

Obranie jajka może przysporzyć wiele problemów, szczególnie kiedy jest gorące. Jeśli jeszcze nie wiecie, jak pozbyć się skorupki ze świeżo ugotowanego w kilka sekund, koniecznie zapoznajcie się z naszymi sprawdzonymi trikami.

Jak szybko obrać gorące jajka? Sprawdzone triki

Okazuje się, że obranie gorącego jajka nie sprawi wam już żadnych trudności, jeśli tylko zapoznacie się z naszymi sposobami. Są bardzo proste w wykonaniu i każdy sobie z nimi poradzi.

Gorące jajko wkładamy do miski wypełnionej zimną wodą i zaczynamy obierać je w wodzie. Ten prosty i szybki sposób sprawi, że przy okazji pozbędziemy się cienkiej osłonki. Kolejnym sposobem jest umieszczenie jajka w słoiku wypełnionym zimną wodą. Kiedy zakręcimy wieczko, energicznie potrząsamy pojemnikiem tak, aby pozbyć się skorupki. Po kilku sekundach jajko będzie obrane. Ostatnim pomysłem na szybkie obranie gorącego jajka jest przekrojenie go ostrym nożem i wdrążenie wnętrza przy pomocy łyżki.

Jak przechowywać jajka? Podpowiadamy

Najlepszym sposobem na przechowywanie jajek jest trzymanie ich w lodówce w oryginalnym papierowym kartoniku. Dzięki temu zachowają świeżość nawet przez miesiąc.

Zobacz także: Czym zastąpić jajka w przepisach? Te pomysły was zaskoczą

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?