Zamknij

Jak pozbyć się robaków z truskawek? Ten trik was zaskoczy

21.06.2021 14:21
truskawki
fot. Shutterstock

Sezon na truskawki trwa w najlepsze, dlatego warto dowiedzieć się, jak poprawnie przygotować je do spożycia. Okazuje się, że niektóre okazy, które kupiliśmy, mogą mieć niewielkie robaczki, których nie usuniemy pod bieżącą wodą. Sprawdźcie nasz prosty trik, który pomoże się ich pozbyć.

Prosty trik na pozbycie się niechcianych lokatorów z truskawek jest znany od wielu lat. Okazuje się, że mało kto go wykorzystuje w swojej kuchni. To duży błąd, ponieważ samo umycie owoców wodą nie sprawi, że robaczki znikną. Dowiedzcie się, na czym polega nasz sposób.

Jak pozbyć się robaków z truskawek? Sprawdzony trik kuchenny

Do wykonania tego prostego triku kuchennego wystarczy tylko duża miska, woda oraz sól. Do naczynia należy nalać wodę oraz wsypać kilka łyżek soli - całość dokładnie wymieszać. Do przygotowanego roztworu należy włożyć truskawki. Po kilku minutach na powierzchni pojawią się niewielkie robaczki.

Oczywiście nie we wszystkich owocach znajdują się robaki. Warto jednak poddawać je takiemu prostemu trikowi, który z pewnością pomoże nam bez obaw jeść truskawki.

Jak przechowywać truskawki? Podpowiadamy

Truskawki należy przełożyć do miski i umieścić ją w lodówce. W niskiej temperaturze owoce będą przydatne do spożycia przez około 2 dni.

Zobacz także: Smażone ogórki to idealna przekąska na Euro. Ten przepis podbija TikToka

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?