Zamknij

Do tej pory źle rozsmarowywałeś masło. Ten trik z TikToka ci to ułatwi

12.01.2022 13:59
Jak rozsmarować masło z lodówki? Wypróbuj ten trik z TikToka
fot. Shutterstock

Masło jest produktem, który trudno rozsmarować na pieczywie - zwłaszcza gdy wyjmiemy go z lodówki. Ten trik z TikToka może nam w tym pomóc.

Wszyscy doskonale znamy ten ból - chcemy zrobić śniadanie, a masło, które dopiero wyjęliśmy z lodówki, nie daje się rozsmarować. Oczywiście są różne sposoby na to, żeby zmiękczyć twarde masło. Można jednak wykorzystać je w stwardniałej konsystencji - wystarczy odpowiedni trik, dzięki któremu bez problemu błyskawicznie przygotujemy kanapki z użyciem takiego produktu. Ten sposób podbija TikToka i z pewnością ułatwi wam życie. Zobaczcie, o co chodzi. 

Zobacz także: Masło czy margaryna? Podpowiadamy, czym lepiej smarować chleb

Jak rozsmarować masło z lodówki? Wypróbuj ten trik z TikToka

Portal thesun.co.uk dotarł do nagrania tiktokera @pierre.le.chef, który podzielił się ze swoimi obserwatorami sposobem na rozsmarowanie twardego masła. Jest banalnie prosty.

Okazuje się, że wystarczy wziąć do ręki obieraczkę do warzyw. Przy jej użyciu jesteśmy w stanie odciąć od kostki tak cienkie plastry masła, że nie trzeba będzie ich rozsmarowywać.

Tiktoker proponuje ten sposób do przyrządzenia tostów z masłem. Dzięki położeniu produktu na ciepłym chlebie mamy gwarancję, że błyskawicznie się rozpuści. Ten trik dobrze sprawdzi się też do klasycznych kanapek. Tylko zobaczcie, jak wykonać go krok po kroku. 

Zobacz także: Jak poprawnie jeść krem czekoladowy? Do tej pory wszyscy robiliśmy to źle

Dlaczego warto sięgać po masło do kanapek?

Masło jest jednym z naturalnych źródeł tłuszczu - o ile wybierzemy to w pełni naturalne lub takie, które nie zawiera tłuszczów roślinnych. O produkcie dobrej jakości, który dostępny jest w sklepach, możemy mówić, gdy zawartość tłuszczu w maśle wynosi 80-90%. 

Najlepiej wybierać oczywiście zdrowe zamienniki tłuszczu do kanapek, np. sięgając po awokado. Jeżeli jednak mamy wybór między masłem a margaryną - pierwsza opcja jest zdecydowanie zdrowsza. Masło stosowane w niewielkich ilościach może bowiem korzystnie wpływać na układ nerwowy człowieka, ma sporą zawartość witamin A, D, E i K, a według niektórych źródeł nawet przyspiesza metabolizm.

Zobacz także: Te tosty bez chleba są hitem na TikToku. Sprawdź, jak je zrobić w kilka minut

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: thesun.co.uk/TikTok