Zamknij

Jak rozpoznać prawdziwy ser żółty? Podpowiadamy

25.02.2021 14:26
ser żółty
fot. Shutterstock

Sery żółte są bardzo popularne. Dodaje się je do wielu potraw czy przekąsek. Jak jednak rozróżnić oryginalny produkt od wyrobu seropodobnego? Okazuje się, że jest na to kilka sposobów.

W serze znajduje się wiele drogocennych wartości odżywczych, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. To właśnie dlatego ten produkt pojawia się na naszych stołach. Na sklepowych półkach znajdziemy wiele odmian w różnych cenach - jak jednak wybrać ten prawdziwy, a nie seropodobny? Warto poznać sposoby, które ułatwią wam dokonanie zakupu.

Jak rozpoznać prawdziwy ser? Poznaj nasze sprawdzone sposoby

Okazuje się, że istnieją triki, które w prosty sposób pomogą wam sprawdzić, czy produkt, który kupiliście, jest prawdziwy. Dowiedzcie się, na czym polegają.

Cena

Będąc w sklepie, warto zwracać uwagę na cenę kupowanego produktu. Oryginalne sery nie będą kosztować 10 zł za kilogram, tylko będą znacznie droższe. Warto więc kupić mniejszy kawałek dobrej jakości niż bezwartościowy produkt seropodobny.

Skład

Do produkcji sera używa się mleka, bakterii kwasu mlekowego, soli oraz podpuszczki. Jeśli na etykiecie widzimy ten skład, śmiało możemy zakupić dany produkt. Jeśli zobaczymy obecność regulatorów kwasowości, olej roślinny czy białko soi - powinniśmy czym prędzej odłożyć ten ser z powrotem na półkę.

Zapach

Prawdziwe sery mają charakterystyczne zapachy, ten seropodobny nie ma go wcale.

Jak przechowywać ser? Podpowiadamy

Przechowywanie sera poza lodówką w wysokiej temperaturze może sprawić, że zakupiony produkt szybko się popsuje. Warto więc trzymać go w lodówce, najlepiej w hermetycznie zamykanym opakowaniu. Dzięki temu zbyt szybko nie uschnie.

Zobacz także: Czym zastąpić cukier w wypiekach? Mamy kilka sprawdzonych pomysłów

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?