Zamknij

Jak rozmrozić mięso w kilka minut? Ten sposób was zaskoczy

01.03.2021 13:27
rozmrazanie miesa
fot. Shutterstock

Chyba każdemu chociaż raz zdarzyło się zapomnieć rozmrozić mięso potrzebne do zaplanowanego obiadu. Nie ma co się wtedy przejmować i wpadać w panikę. Wystarczy poznać ten sprawdzony sposób, który pomoże wam uporać się z tym problemem.

Rozmrażanie mięsa może wydawać się problematyczne i bardzo czasochłonne. Okazuje się, że nie musi takie być. Wystarczy poznać sposób, który stosowały nasze babcie i mamy. To właśnie dzięki niemu poradzimy sobie z tym problem. O tym triku mogliście nie mieć pojęcia.

Jak szybko rozmrozić mięso? Sprawdzony sposób

Okazuje się, że jeśli zależy nam na szybkim rozmrożeniu mięsa, najlepsza do tego jest zimna woda. Mięso należy umieścić w misce wypełnionej po brzegi płynem. Warto pamiętać o jego wymianie co kilkanaście minut, wtedy rozmrozi się jeszcze szybciej.

Mięsa nie należy rozmrażać w gorącej wodzie. Jest to dość popularny sposób, jednak okazuje się dość niebezpieczny dla zdrowia. Ciepła woda może sprawić, że po rozmrożeniu mięso będzie miało niezbyt przyjemny zapach, a na jego powierzchni bardzo szybko pojawią się bakterie.

Czy można ponownie zamrozić mięso?

Ponowne zamrażanie może spowodować zwiększenie się ilości bakterii w mięsie i doprowadzić do zatrucia pokarmowego. Należy zwracać szczególną uwagę na obróbkę termiczną po rozmrożeniu. Jeśli mięso usmażymy, upieczemy lub ugotujemy, zmniejszymy ilość powstałych bakterii i będziemy mogli je ponownie zamrozić.

Zobacz także: Jak obrać pomidory ze skórki? Mamy na to sprawdzony trik

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?