Zamknij

Jak przechowywać żywność w lodówce? O tych trikach nie mieliście pojęcia

09.02.2021 14:14

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, czy ułożenie produktów w waszej lodówce jest odpowiednie, koniecznie zapoznajcie się z naszymi poradami. Rozwieją one wszelkie wątpliwości.

lodówka przechowywanie
fot. Shutterstock

Okazuje się, że po zrobieniu zakupów spożywczych nie wystarczy ich rozmieścić w lodówce byle jak. Odpowiednie ułożenie produktów odgrywa bardzo ważną rolę w procesie ich przechowywania. Zobaczcie, jak powinno się to robić.

Jak przechowywać żywność w lodówce? Sprawdzone triki

Chociaż większość z nas mniej więcej wie, gdzie powinno umieszczać się konkretne produkty spożywcze, zdarza się, że czasami popełniamy drobne błędy. Nasze porady z pewnością pomogą wam nauczyć się dobrej organizacji przestrzeni lodówki.

Górna półka w lodówce

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że temperatura w lodówce jest różna w zależności od wysokości półek. Okazuje się, że im wyżej, tym cieplej. To właśnie tutaj powinniśmy trzymać produkty mleczne. Wszystkie kefiry, śmietany czy jogurty powinny trafić na najwyższe miejsce w lodówce.

Dolna półka w lodówce

Im niżej, tym chłodniej. To świetne miejsce do przechowywania wędlin, kiełbas, przetworów rybnych czy jaj. Temperatura, jaka tam panuje, pozwoli zachować świeżość tych produktów znacznie dłużej. Najniższa półka powinna również zostać zarezerwowana na przechowywanie mięsa.

Szuflady w lodówce

Do szuflad wkładamy najczęściej warzywa i owoce. Te produkty nie powinny być zawinięte w folię. Może to im zaszkodzić i przyczynić się do znacznie szybszego przeterminowania. 

Drzwiczki lodówki

Na drzwiach lodówki bardzo często umieszczone są półki, na których również możemy przechowywać żywność. To właśnie tam powinniśmy umieścić produkty, które psują się najwolniej. Mogą to być soki, oleje lub sosy.

Wypróbujesz nasze sprawdzone triki?

Zobacz także: Jak zrobić jajko sadzone? Poznajcie nasz sprawdzony trik

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć. 

loader
Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?