Zamknij

Jak przechowywać szczypiorek? Podpowiadamy

07.05.2021 14:22
szczypiorek
fot. Shutterstock

Szczypiorek wykorzystywany jest w kuchni dość często. Mało osób wie jednak, jak poprawnie go przechowywać, aby zachował świeżość i jędrność na dłużej. Mamy na to kilka sposobów.

Szczypiorek to nowalijka, która ma wiele pozytywnych składników odżywczych. Zielone warzywo często stosuje się także w kuchni. Urozmaica smak i nadaje piękny aromat. Można dodawać go do jajecznicy, omletów, twarogów, ziemniaków, a nawet sałatek. Dodatkowo przechowywanie tego produktu spożywczego jest dziecinnie łatwe. Poznajcie nasze sprawdzone triki.

Jak przechowywać szczypiorek? Sprawdzone triki

Przechowywanie szczypiorku jest proste. Okazuje się, że najlepiej wyjąć go z plastikowego opakowania i ułożyć na zwilżonym ręczniku papierowym. Następnie należy owinąć go papierem i umieścić w lodówce. Tak zabezpieczony w chłodziarce może spędzić nawet 3 dni.

Istnieje jeszcze jeden sposób na zachowanie świeżości szczypiorku. Warzywo powinno się umyć i pozostawić do wyschnięcia. Należy pokroić je w drobne kawałki i umieścić w hermetycznie zamykanym pojemniku, który następnie warto umieścić w lodówce. Nowalijka pozostanie świeża przez około dwa tygodnie.

Czy szczypiorek można mrozić? Podpowiadamy

Szczypiorek można zamrozić. Dzięki temu zachowa intensywny kolor, a także smak. Przed schowaniem go do zamrażarki należy jednak dokładnie go wypłukać i osuszyć ręcznikiem. Po wykonaniu tych czynności powinno się go posiekać i umieścić w pudełku z pokrywką. W takich warunkach szczypiorek może spędzić nawet pół roku.

Zobacz także: Serowy pudding jest hitem na TikToku. Sprawdź, jak go przygotować

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?