Zamknij

Jak przechowywać suszone grzyby? Poznaj sprawdzony trik

22.12.2020 14:10

Suszone grzyby są aromatyczne i można je wykorzystać w wielu różnych potrawach. Jak jednak je przechowywać? Jest to prostsze, niż przypuszczaliście.

suszone grzyby
fot. Shutterstock

Okazuje się, że źle przechowywane grzyby tracą smak, aromat, a nawet mogą zagnieździć się w nich mole spożywcze. Warto poznać kilka sposobów na poprawne magazynowanie suszonych grzybów. Te triki są proste i warto je wykorzystać w swojej kuchni. Dzięki temu suszone grzyby będą cieszyć każde podniebienie.

Jak przechowywać suszone grzyby? Sprawdzone triki

Każdy, kto w kuchni często wykorzystuje suszone grzyby, powinien zapoznać się z pomysłami na ich przechowywanie. Prawidłowe składowanie pozwoli utrzymać ich świeżość nawet kilka miesięcy dłużej.

Jeśli nie chcemy, by grzyby straciły swój intensywny aromat, powinniśmy przechowywać je w szczelnie zamykanym pojemniku. Do tego celu można wykorzystać blaszane pudełko lub plastikowy pojemnik na lunch. Tak zamknięte odstawiamy w zaciemnione miejsce.

Do pudełka można włożyć kilka liści laurowych, dzięki temu odstraszymy mole spożywcze, które uwielbiają zapach suszonych grzybów.

Wypróbujesz nasze triki?

loader

Zobacz także: Dodajecie olej do gotującego się makaronu? To duży błąd

loader
Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?