Zamknij

Jak przechowywać pomidory? Nasz sposób was zaskoczy

16.09.2021 12:30

Pomidory to jedne z najpopularniejszych warzyw w Polsce. Można przyrządzić z nich wiele smacznych dań oraz przekąsek. Sprawdźcie, jak poprawnie przechowywać pomidory, aby jak najdłużej zachowały smak oraz aromat. Będziecie zaskoczeni, jakie to proste.

pomidory
fot. Shutterstock

Pomidory mają w swoim składzie wiele witamin oraz minerałów, które warto dostarczać organizmowi regularnie. Aby to robić, należy zaopatrzyć się w zapas tych warzyw i przy okazji dowiedzieć się, jak je przechowywać, aby długo zachowały świeżość.

Jak poprawnie przechowywać pomidory? Podpowiadamy

Spora część osób przechowuje pomidory w lodówce. Okazuje się, że jest to dość duży błąd. Warzywa najlepiej jest składować na kuchennym blacie lub w drewnianej skrzynce. Wtedy zachowają smak oraz aromat na znacznie dłużej. Warto jednak pamiętać o tym, aby położyć je gałązkami do dołu. 

Ten prosty trik sprawi, że powietrze nie będzie dostawać się w miejsce łodygi, a pomidor zachowa świeżość na znacznie dłużej.

Do czego wykorzystać pomidory? Sprawdzone przepisy

Pomidory można wykorzystać do przyrządzenia smacznych tart, zapiekanek, sałatek, pizzy, kanapek czy zup. To smaczne warzywo sprawdzi się jako dodatek do dań na ciepło oraz na zimno.

Zobacz także: Jak obrać imbir? Ten prosty trik was zaskoczy

loader