Zamknij

Jak przechowywać pierniczki? Mamy na to sprawdzone sposoby

04.12.2020 12:58

Pieczenie świątecznych pierniczków to w niektórych domach prawdziwa przedświąteczna tradycja. W jaki sposób je przechowywać? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów.

pierniczki przechowywanie
fot. Shutterstock

Pierniczki korzenne to jeden z bardziej popularnych świątecznych wypieków. Kruche, miękkie i o aromatycznym zapachu umilają czas spędzany w rodzinnym gronie. Tradycyjnie pierniczki piecze się przed świętami.

Jak jednak je przechować, aby nie straciły swojego smaku i nie stwardniały? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów.

Jak przechowywać pierniczki?

Jeśli chcecie, aby wasze pierniczki były świeże, koniecznie przechowujcie je w szczelnie zamkniętym pojemniku. Najlepiej użyć do tego celu szklanego słoika lub metalowej puszki. Jeśli nie macie takich opakowań, może być to również zwykły plastikowy pojemnik z uszczelką, który wykorzystujecie do transportu żywności. Szczelnie zamknięty pojemnik sprawi, że pierniczki będą dłużej świeże i nie zaczną szybko pleśnieć.

Prócz powyższego pomysłu na przechowywanie, warto również wypróbować babciny sposób. Jeśli pierniczki wyszły nam twarde, powinniśmy umieścić je w bawełnianym woreczku z dodatkiem pokrojonego jabłka. Takie zawiniątko wkładamy do blaszanego pudełka i przykrywamy pokrywką. Po kilku dniach, kiedy ciasteczka będą miękkie, można wyjąć z worka kawałki jabłek.

Wypróbujesz nasz sposób na przechowywanie pierniczków?

loader

Zobacz także: Łazanki na 4 sposoby. Wybierz wersję słoną lub na słodko!

loader
Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?