Zamknij

Jak przechowywać orzechy, żeby dłużej zachowały świeżość? Podpowiadamy

12.04.2021 13:12
orzechy
fot. Shutterstock

Orzechy, chociaż kaloryczne, mają wiele pozytywnych składników, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie naszego organizmu. Warto więc co jakiś czas włączyć je do swojej diety. Jak jednak je przechowywać? Okazuje się, że istnieje parę trików, które wam w tym pomogą.

Orzechy wykorzystuje się w wielu przepisach kulinarnych. Jak sprawić, żeby zawsze były świeże i cieszyły swoim smakiem? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów, które warto wykorzystać w swojej kuchni. Sprawdźcie, na czym dokładnie polegają.

Jak przechowywać orzechy, żeby dłużej zachowały świeżość? Sprawdzone triki

Orzechy, które nie są łuskane najlepiej przechowywać w bawełnianym woreczku w chłodnym i zaciemnionym miejscu. Z kolei orzechy obrane z łupiny warto włożyć do hermetycznie zamykanego pojemnika i przechowywać w lodówce. Należy to zrobić, ponieważ w temperaturze pokojowej mogą szybko pokryć się pleśnią.

Kolejnym sposobem na przechowywanie orzechów jest ich zamrożenie. Wystarczy owinąć je folią spożywczą i umieścić w chłodziarce. Taki sposób zapobiegnie zjełczeniu.

Do czego wykorzystać orzechy? Podpowiadamy

Orzechy mogą być smacznym dodatkiem do dań wytrawnych, a także deserów. Są świetnym uzupełnieniem diety w białko, błonnik, a także witaminę E oraz B. Zdadzą egzamin jako element owsianki, ciasta, a nawet podkreślą smak oraz aromat mięsa.

Zobacz także: Jak obrać pomidory ze skórki? Mamy na to sprawdzony trik

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?