Zamknij

Jak przechowywać jabłka na zimę? Podpowiadamy

25.08.2021 13:47

Jabłka są jednymi z najsmaczniejszych owoców sezonowych. Warto więc dowiedzieć się, jak je prawidłowo przechowywać, aby jak najdłużej nadawały się do spożycia. O niektórych sposobach mogliście nie mieć pojęcia.

jabłka przechowywanie
fot. Shutterstock

Odpowiednie przechowywanie jabłek jest istotne, kiedy chcemy cieszyć się ich smakiem cały rok. Ważna jest temperatura, wilgotność, a także wentylacja. Sprawdźcie, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas magazynowania tych owoców.

Jak przechowywać jabłka na zimę? Podpowiadamy

Jeśli zależy nam na tym, by jak najdłużej cieszyć się smakiem jabłek, warto podczas wizyty w sklepie lub na targu wybierać okazy nieobite i lekko niedojrzałe. Po przyniesieniu owoców do domu warto jak najszybciej usunąć z nich folię aluminiową. Kiedy już to zrobimy, powinniśmy zastanowić się, gdzie je przechowywać. Warto pamiętać o tym, by miejsce to miało odpowiednią temperaturę. Najlepiej, jeśli jabłka umieścimy w drewnianej skrzynce, a następnie ustawimy ją w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Świetnie sprawdzi się do tego piwnica.

Odpowiednia wilgotność w piwnicy sprawi, że jabłka nie zgniją oraz szybko się nie skurczą. Idealną temperaturą do przechowywania owoców jest taka, która waha się od 0 do 4 stopni Celsjusza. Jeśli owoce będą składowane w takich warunkach, będziemy mieć pewność, że zbyt szybko się nie popsują.

Jak wykorzystać jabłka w kuchni? Sprawdzone przepisy

Jabłka to świetna baza do przygotowania wielu smacznych wypieków, a także jako dodatek do mięs. Owoce można także wykorzystać do zrobienia przetworów oraz domowych alkoholi.

Zobacz także: Jak przywrócić świeżość zwiędłej sałacie? Poznajcie sprawdzony trik

loader