Zamknij

Jak przechowywać chipsy? Ten trik sprawi, że długo będą świeże i chrupiące

21.07.2021 14:37
chipsy
fot. Shutterstock

Jeśli kiedykolwiek została wam napoczęta paczka chipsów i nie wiedzieliście, jak ją przechowywać, koniecznie zapoznajcie się z naszym prostym trikiem. Mogliście nie mieć o nim pojęcia.

Chipsy to popularna przekąska, która często pojawia się na imprezach, podczas oglądania filmów czy grillowania. Zdarzy się jednak, że część chrupek zostanie na dnie opakowania. Jak zapobiec ich wyschnięciu? Okazuje się, że warto poznać jeden prosty trik.

Jak przechowywać chipsy? Ten trik was zaskoczy

Cały trik polega na wybraniu odpowiedniego miejsca do przechowywania. Powinno być ono suche i chłodne. Chipsy warto przełożyć z oryginalnego opakowania do hermetycznie zamykanego pudełka i umieścić w lodówce.

Tak zabezpieczona przekąska nie straci swojego smaku oraz aromatu. Po wyjęciu z chłodziarki chrupki będą smakować tak samo, jak po otwarciu nowej paczki.

Jak wykorzystać chipsy? Podpowiadamy

Chipsy można traktować nie tylko jako przekąskę, ale wykorzystać jako dodatek do różnych potraw. Słone i ostre chrupki świetnie sprawdzą się jako posypki do różnego rodzaju zapiekanek, kotletów, a nawet wytrawnych tart.

Zobacz także: Jak nalewać mleko z kartonu? Do tej pory robiliście to źle