Zamknij

Jak przechowywać brzoskwinie? Zdradzamy sprawdzone triki

24.09.2021 12:38
brzowskwinie
fot. Shutterstock

Przechowywanie brzoskwiń wcale nie jest takie trudne, jak może się niektórym wydawać. Dzięki naszym prostym trikom nie będziecie mieli z tym problemu.

Brzoskwinie w swoim składzie mają wiele witamin i składników mineralnych, które warto dostarczać organizmowi. Sprawdźcie nasze proste triki na przechowywanie tych owoców oraz dowiedzcie się, jakie dania, desery i przekąski można przygotować z ich dodatkiem. Będziecie zaskoczeni, jakie są proste.

Jak przechowywać brzoskwinie? Podpowiadamy

Jeśli zależy nam na tym, by jak najdłużej cieszyć się smakiem i aromatem brzoskwiń, warto poznać kilka sprawdzonych sposobów na ich przechowywanie. Okazuje się, że najlepszym miejscem do składowania owoców jest drewniana skrzynka. Taki pojemnik należy ustawić w zaciemnionym i chłodnym miejscu. Przed umieszczeniem owoców w schowku powinniśmy jednak sprawdzić, czy nie mają one wgnieceń, zielonych plamek lub pomarszczonej skórki. Jeśli brzoskwinie są jędrne i emanują świeżym aromatem, będziemy mogli cieszyć się ich smakiem nawet tydzień.

Kolejnym sposobem na przechowywanie brzoskwiń jest umieszczenie ich w papierowych torebkach. Tak zabezpieczone owoce powinno się schować do lodówki. Brzoskwinie zachowają jędrność nawet przez dwa tygodnie.

Jak wykorzystać brzoskwinie w kuchni? Sprawdzone sposoby

Z brzoskwiń można przyrządzić wiele smacznych i zdrowych przekąsek. Mogą to być dżemy, powidła oraz domowe konfitury. Z tych owoców warto również przygotować ciasta, tarty czy placki. Okazuje się, że słodkie okazy doskonale sprawdzą się jako dodatek do pieczonego lub duszonego mięsa.

Zobacz także: Jak obrać paprykę? Poznaj nasze sprawdzone triki