Zamknij

Jak poprawnie ukisić ogórki? Te triki warto znać

23.06.2021 15:09
ogórki kiszone
fot. Shutterstock

Okazuje się, że cały proces kiszenia ogórków wcale nie jest taki trudny, jak mogłoby się wydawać. Poznajcie kilka naszych sprawdzonych rad i cieszcie się smakiem kwaszonych warzyw.

Kiszone ogórki spożywane regularnie dostarczają naszemu organizmowi szereg witamin oraz minerałów. Warto więc co jakiś czas wprowadzać je do swojej diety. Tak przygotowane warzywa mają mało kalorii, dlatego polecane są osobom będącym na dietach odchudzających. Sprawdźcie, na co warto zwrócić uwagę podczas przygotowywania takiej potrawy.

Jak poprawnie ukisić ogórki? Te triki warto znać

Okazuje się, że aby poprawnie ukisić ogórki, należy do tego celu wybrać odpowiednie warzywa. Powinny one mieć mniejszy rozmiar tak, aby zmieściły się w słoiku. Dzięki temu przygotujemy ich większą ilość. Warto również wybierać ogórki twarde i zbite - to z takimi warzywami będziemy mieć pewność, że szybko się nie popsują.

Słoiki do kiszenia ogórków powinny być gładkie, bez żadnych zdobień, ani odprysków szkła. Nakrętki muszą szczelnie przylegać do krawędzi słoika. Dzięki temu ogórki nie spleśnieją.

Jak przechowywać kiszone ogórki? Podpowiadamy

Kiszone ogórki w szczelnie zamkniętych słoikach powinny zostać odstawione w ciemne i chłodne miejsce. Po otwarciu jednego z pojemników warto umieścić go w lodówce. W niskiej temperaturze może spędzić nawet tydzień.

Zobacz także: To ciasto jabłkowe jest hitem na TikToku. Sprawdź, jak je zrobić

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?