Zamknij

Jak poprawnie przechowywać jajka? Podpowiadamy

03.03.2021 14:23
jajka
fot. Shutterstock

Okazuje się, że przechowywanie jajek może być proste. Wystarczy tylko poznać odpowiednie sposoby, które w tym pomogą. Sprawdźcie, czy je znaliście.

Jajka mają wiele składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Warto więc włączyć je do swojej diety. Jak jednak zadbać o odpowiednie przechowywanie tego produktu, aby szybko się nie zepsuł i nie stłukł? Istnieje parę trików, które warto poznać.

Jak poprawnie przechowywać jajka? Podpowiadamy

Najczęściej jajka przechowuje się w lodówce - to jeden z najprostszych sposobów. Warto jednak pamiętać, aby tego produktu nie umieszczać przy innym jedzeniu. Jajka najlepiej jest trzymać w sklepowym kartoniku lub pojemniku z przykrywką. Świeżość jajek zachowamy, jeśli będą one ułożone wąskim końcem do góry.

W lodówce jajka można przechowywać przez okres jednego miesiąca. Lepiej nie trzymać ich poza chłodziarką, chyba że jesteśmy w trakcie przygotowywania posiłku.

Czy jajka można zamrozić?

Jajka można zamrozić, jednak należy zrobić to w odpowiedni sposób. Żółtka i białka mrozi się oddzielnie. Najlepiej przygotować do tego celu dwa szczelnie zamykane pojemniki. Tak przygotowane można przechowywać maksymalnie 6 miesięcy.

Zobacz także: Jak gotować jajka, by nie pękały? Te triki was zaskoczą

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?