Zamknij

Chcesz otworzyć wino, ale nie masz korkociągu? Zajrzyj do swojej łazienki

03.12.2021 13:53

Ten problem zdarzył się większości z nas - butelka wina i brak korkociągu. Tiktoker zdradził oryginalny trik, dzięki któremu uporasz się z tą trudnością.

Jak otworzyć wino bez korkociągu? Możesz wykorzystać prostownicę do włosów
fot. Shutterstock

TikTok to aplikacja, w której możemy znaleźć wiele przydatnych informacji. Są to zarówno sposoby na pielęgnację, jak również porady modowe oraz przepisy kulinarne. Niektóre triki z TikToka mogą nam się przydać także w kuchni i podczas imprez. Okazuje się bowiem, że dzięki nim jesteśmy w stanie dowiedzieć się m.in. tego, jak otworzyć wino bez użycia korkociągu. Ta informacja natomiast może przydać się wielu z nas. Większość wielbicieli wina znalazła się bowiem w takiej sytuacji, która wydaje się bez wyjścia, a tak nie jest.

Zobacz także: Ile kalorii mają popularne alkohole? Niektóre trunki można pić bez wyrzutów sumienia

Jak otworzyć wino bez korkociągu? Możesz wykorzystać prostownicę do włosów

Swoim sposobem na otwarcie wina bez korkociągu podzielił się tiktoker @archie.five. Mężczyzna w tym celu odpowiednio się zabezpieczył - założył rękawice i gogle. 

Internauta postanowił otworzyć wino przy użyciu... prostownicy do włosów. Nagrzał urządzenie, a następnie pomiędzy gorące płytki włożył szyjkę od butelki z winem. Pod wpływem wysokiej temperatury korek zaczął wychodzić do góry. 

Fani tiktokera są zaskoczeni jego nietypową metodą na otwarcie wina. Twierdzą jednak, że sami muszą ją wypróbować. 

Chyba trzeba zrobić test przed świętami!

 

To naprawdę działa.

 

Może to jest jakiś pomysł - piszą internauci.

A co wy o tym sądzicie? Wypróbujecie trik tiktokera? 

Zobacz także: Jak alkohol wpływa na nasz wygląd? Może nam bardzo zaszkodzić

Jak otworzyć wino bez korkociągu? Inne sposoby

Istnieją także inne sposoby na to, jak otworzyć wino bez korkociągu. Oczywiście najpopularniejszym z nich jest użycie śrubokrętu. Wystarczy wkręcić narzędzie w korek, a potem z całej siły pociągnąć je do siebie. Jeżeli jednak nie jesteś w stanie tego zrobić, uratować mogą cię inne triki.

Podobnie jak prostownica zadziała także zapalniczka. Ta metoda oczywiście wymaga czasu, ale jest naprawdę skuteczna. Pamiętaj tylko, żeby podgrzewać szyjkę butelki ogniem z kilku stron, ponieważ inaczej szkło może pęknąć. 

Zobacz także: Jak zachować świeżość warzyw w lodówce? Wypróbuj ten genialny trik

loader
Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: thesun.co.uk/TikTok