Zamknij

Jak otworzyć mocno zakręcony słoik? Poznaj proste triki bez używania siły

19.11.2020 12:16
słoik
fot. Shutterstock

Pewnie nie raz zdarzyło się wam siłowanie z mocno zakręconym wieczkiem, którego nie dało się odkręcić. Dzięki naszym prostym trikom otworzenie słoika bez użycia siły okaże się dziecinnie proste.

Mocno zakręcony słoik może być prawdziwym utrapieniem w kuchni. Szczególnie wtedy, kiedy zależy nam na szybkim ugotowaniu potrawy, w której wykorzystujemy produkty szczelnie zamknięte w słoikach.

Okazuje się jednak, że otworzenie słoika bez użycia siły jest banalnie proste i istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów.

Jak otworzyć słoik bez użycia siły? Poznaj proste triki!

Jeśli pokrywka w słoiku pomimo usilnych prób nie drgnęła, warto zapoznać się z kilkoma sposobami na otworzenie słoika bez użycia siły. Okazuje się, że są dziecinnie proste.

Odwróć słoik

  • Zakręcony słoik odwróć wieczkiem do dołu i uderz kilka razy o kuchenny blat. Po kilku mocnych uderzeniach wieczko powinno dać się odkręcić.

Podgrzej zakręcony słoik

  • Przygotuj miseczkę z gorącą wodą i zanurz w niej wieczko. Metal pod wpływem wrzącej wody zwiększy swoją objętość, a to pomoże w prosty sposób go otworzyć. Po wyjęciu słoika z miski nakrętka łatwo się odkręci.

Użyj noża

  • Weź ostry nóż i podważ nim wieczko. Nakrętka może się trochę wyszczerbić, jednak słoik będzie można otworzyć.

Wykorzystaj drewnianą łyżkę

Chwyć słoik jedną ręką, a w drugą weź drewnianą łyżkę. Popukaj nią dno zakręconego słoika oraz brzegi nakrętki. Po kilku uderzeniach wieczko będzie można odkręcić.

Gumowe rękawiczki

  • Jeśli ślizgają ci się ręce po słoiku, do jego otworzenia możesz użyć gumowych rękawiczek. Wtedy chwyt będzie znaczniej mocniejszy i bez problemu otworzysz zakręcony słoik.

Przy pomocy taśmy klejącej

  • Do otworzenia zakręconego słoika tym sposobem, potrzebujesz szarej taśmy. Z rolki odetnij około 25 cm taśmy, jeden koniec przyklej do przykrywki, a drugi chwyć w rękę. Drugą ręką przytrzymaj słoik i lekko pociągnij. Pokrywka powinna natychmiast się otworzyć.

Wypróbujesz nasze sposoby na otworzenie słoika bez użycia siły?

Zobacz także: Te kulinarne triki uratują każde przypalone danie. Warto je poznać

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?