Zamknij

Jak odróżnić polskie truskawki od zagranicznych? Poznajcie sprawdzone sposoby

16.04.2021 13:20
truskawki
fot. Shutterstock

W sklepach znajdziemy wiele odmian truskawek. Niektóre są krajowe, a inne przyjechały do nas z zagranicy. Jak rozpoznać te, które rzeczywiście zostały zebrane z polskich upraw? Podpowiadamy.

Na małych bazarkach czy rynkach polskie truskawki mogą okazać się prawdziwym towarem deficytowym. Okazuje się, że wielu sprzedawców oszukuje swoich klientów i owoce sprowadzane z Grecji czy Hiszpanii oznacza jako polskie. Jak nie dać się oszukać? Istnieje kilka sposobów na szybkie sprawdzenie, skąd pochodzą truskawki.

Jak odróżnić polskie truskawki od zagranicznych? Sprawdzone sposoby

Podczas robienia zakupów warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Okazuje się, że polskie truskawki są znacznie jaśniejsze, a nie intensywnie bordowe, jak to bywa w przypadku zagranicznych owoców. Krajowa odmiana jest również mniejsza, a także zdecydowane twardsza. W trakcie wybierania truskawek należy więc dotknąć kilku okazów - pod palcami wyczujemy, czy owoc jest miękki. Warto również kierować się zapachem, polska odmiana ma intensywny słodki aromat.

Jak przechowywać truskawki? Podpowiadamy

Idealnym miejscem do przechowywania truskawek jest szuflada w lodówce. Owoce powinny zostać przełożone z łubianki do miski i umieszczone w chłodziarce. Tak zabezpieczone zachowają świeżość nawet przez tydzień.

Zobacz także: Jak przywrócić świeżość zwiędłej sałacie? Poznajcie sprawdzony trik

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?