Zamknij

Jak odgrzać pierogi? Te proste triki was zaskoczą

05.01.2021 14:09
pierogi podgrzewanie
fot. Shutterstock

Okazuje się, że pierogi można odgrzać na kilka różnych sposobów. Poznajcie je wszystkie i cieszcie się smakiem oraz aromatem tego pysznego dania.

Można pokusić się o stwierdzenie, że pierogi to jedna z najbardziej popularnych potraw w Polsce. Z farszem mięsnym lub warzywnym robią furorę wśród zagranicznych gości, którzy odwiedzają nasz kraj. Pierogi je się również podczas wielu świąt. Jeśli zostało wam kilka sztuk, możecie je śmiało zamrozić i przechować na kolejny obiad. Jak jednak je odgrzać, aby dalej cieszyły podniebienie? Okazuje się, że istnieje kilka sprawdzonych trików.

Jak odgrzać pierogi? Poznaj te sprawdzone triki

Poniższe sposoby są bardzo proste w wykonaniu i nie zajmą wam zbyt wiele czasu. Wystarczy tylko kilka minut, aby podgrzać pierogi tak, by dalej były smaczne.

Na patelni

Odgrzewanie jedzenia na patelni to jeden z bardziej popularnych pomysłów. Należy jednak pamiętać, że pierogi powinny być wrzucone na mocno rozgrzany tłuszcz. Jeśli olej będzie zimny całe danie może przywrzeć do patelni. Pierożki należy potrzymać na niej kilka minut, co parę chwil obracając na drugą stronę. Jeśli zrobią się rumiane, będzie oznaczać to, że są gotowe do zjedzenia.

W garnku

Rozmrożone pierogi wrzucamy do wrzącej wody. Cały proces podgrzewania w ten sposób trwa niecałe dwie minuty, ponieważ nie chcemy, aby farsz wypłynął do garnka. Po około 90 sekundach pierogi wyciągamy przy pomocy szumówki.

W kuchence mikrofalowej

Kuchenkę mikrofalową znajdziemy w prawie każdym domu. Ten sprzęt jest obecnie bardzo popularny i z pewnością ułatwia życie. Pierogi układamy na dużym talerzu i każdy skrapiamy odrobiną oliwy lub przykrywamy kawałeczkiem masła. Wybieramy najwyższą moc kuchenki, a czasówkę ustawiamy na około 2 minuty. Dzięki temu danie podgrzeje się równomiernie, a ciasto się nie spali.

W jaki sposób odgrzewasz pierogi?

Zobacz także: Jak otworzyć mocno zakręcony słoik? Poznaj proste triki bez używania siły

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?