Zamknij

Jak ocenić świeżość ryb? Poznajcie te proste triki

23.02.2021 14:49
swieza ryba
fot. Shutterstock

Jeśli do tej pory kupowanie ryb sprawiało wam duży problem, koniecznie zapoznajcie się z naszymi cennymi wskazówkami, które pomogą wam go rozwiązać. Te proste triki sprawią, że kupiona przez was ryba zawsze będzie świeża i smaczna.

Ryby w swoim składzie mają wiele witamin i minerałów, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Nie dziwi więc, że ich jedzenie jest tak polecane przez wykwalifikowanych specjalistów. Jak jednak sprawdzić świeżość ryby? Okazuje się, że warto poznać kilka sprawdzonych trików i zacząć je stosować podczas zakupów.

Jak sprawdzić świeżość ryby? Sprawdzone triki

Kupując ryby, warto stawiać na świeże egzemplarze, a nie na mrożone produkty. Dzięki temu będzie nam znacznie łatwiej ocenić ich przydatność do spożycia. Sprawdźcie, na co warto zwrócić uwagę podczas ich wybierania.

Skóra

Zanim zdecydujemy się na zakup odpowiedniej ryby, warto zwrócić uwagę na jej skórę. Świeża nie będzie mieć dużych ubytków w łuskach, a także będzie błyszcząca i sprężysta.

Płetwy

Płetwy kupowanej ryby również powinny zwrócić naszą uwagę. Muszą być wilgotne i niepostrzępione - wtedy będziemy mieć pewność, że kupujemy świeży egzemplarz.

Oczy

Kupując rybę, warto popatrzeć na jej oczy. Jeśli ma błyszczące, bez zmętnień, a także z wyraźnie zaznaczoną źrenicą, można śmiało dokonać zakupu.

Test na świeżość ryby - miska z wodą

Okazuje się, że po zakupie ryby również można sprawdzić jej świeżość. Wystarczy tylko trochę wody i duża miska. Do naczynia nalewamy wodę i wrzucamy kupioną rybę. Jeśli pójdzie na dno - nadaje się do spożycia. Z kolei, jeśli będzie pływać po powierzchni pod żadnym pozorem nie wolno jej jeść.

Wypróbujesz nasze sposoby?

Zobacz także: Jak smażyć bez pryskającego tłuszczu? Mamy na to sprawdzone triki

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?