Zamknij

Jak obrać pomarańczę? Poznaj szybki i sprawdzony sposób

05.01.2021 12:49
pomarańcza
fot. Shutterstock

Obieranie pomarańczy może być bardzo frustrujące. Chlapiący ze wszystkich stron sok wcale nie zachęca do jedzenia tego owocu. Okazuje się, że istnieje pewien sposób na szybkie pozbycie się skórki. Sprawdźcie, o czym mowa. 

Pomarańcza to owoc, który można wykorzystać w wielu przepisach kulinarnych. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do dań wytrawnych oraz deserów. Obieranie pomarańczy może okazać się nieco pracochłonne. Istnieje pewien sposób, który pomoże szybko pozbyć się łupiny.

Jak obrać pomarańczę? Poznaj sprawdzony sposób

Pomarańcze mają bardzo wiele witamin oraz minerałów, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Można jeść je samodzielnie lub z dodatkiem innych owoców. Bardzo często wykorzystuje się ich skórkę do wypieków. Większość osób obiera je palcami, jednak okazuje się, że jest to dość spory błąd, ponieważ owoc może utracić wiele cennego soku. Sprawdźcie, jak poprawnie obrać pomarańczę.

Pomarańczę należy umyć i wysuszyć ściereczką. Następnie odciąć górną oraz dolną część cytrusa. Obrać resztę tak jak klasycznie pozbywamy się skórki z jabłka. Ten trik polecany jest wszystkim tym którzy nie chcą, aby sok wylał się z owocu. Przedstawiony przez nas sposób zajmie wam mniej niż 5 minut, dlatego warto z niego skorzystać.

Wypróbujecie ten sposób?

Zobacz także: Jak przywrócić świeżość zwiędłej sałacie? Poznajcie sprawdzony trik

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?