Zamknij

Jak obrać owoc granatu? Poznaj 3 sprawdzone triki

29.12.2020 12:53
owoc granatu
fot. Shutterstock

Granat to egzotyczny owoc, który stał się w ostatnim czasie bardzo popularny w kuchni. Można dodawać go do sałatek, past czy kanapek. Sprawdźcie, jak szybko obrać ten owoc. Nasze triki pozytywnie was zaskoczą.

Granaty można teraz kupić w prawie każdym sklepie. Ten nietuzinkowy owoc ma dużo witamin i minerałów, dlatego warto uwzględnić go w swojej diecie. Można przygotować z niego wiele różnych dań oraz deserów. Jednak, kiedy już się w niego zaopatrzymy, często pojawia się pytanie, jak poprawnie go obrać. Okazuje się, że jest to prostsze, niż myślicie.

Jak obrać owoc granatu? Sprawdzone triki

Obieranie granatu jest banalnie proste i można to zrobić na kilka różnych sposobów. Na samym początku należy umyć i dokładnie osuszyć owoc. Te czynności wykonujemy przed każdym rozpoczęciem obierania.

1. Przy pomocy łyżki

Umyty i wysuszony granat trzeba przekroić na pół. Następnie bierzemy w dłoń dużą łyżkę i mocno ostukujemy skórkę. Dzięki temu nasionka wypadną ze środka.

2. Przy pomocy zimnej wody

Okazuje się, że przy obieraniu granatu może pomóc zimna woda. Należy odciąć koronę, a następnie cały owoc zalać chłodną wodą. Po około 15 minutach nasiona same odejdą od skórki.

3. Przy użyciu noża

Odcinamy górę granatu, a następnie kroimy go na cząstki. Po pokrojeniu można w prosty sposób oddzielić nasiona od skórki.

Jak jeść owoc granatu?

Czerwone ziarenka nie wymagają specjalnego przygotowania przed jedzeniem. Mają słodki smak, który przeplata się z goryczką pestek. Granat można jeść od razu po umyciu i przekrojeniu prosto z łupiny. Pomoże nam w tym mała łyżeczka.

Wypróbujesz nasz trik?

Zobacz także: Jak poprawnie zawijać krokiety? Poznaj nasz sprawdzony sposób

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?