Zamknij

Jak obrać i pokroić awokado? Poznaj nasz sprawdzony trik

11.12.2020 15:33

Awokado to egzotyczny owoc, który jest nie tylko smaczny, ale również bardzo zdrowy. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji go obierać, koniecznie sprawdźcie, jak to zrobić. Nasz prosty trik z pewnością was zaskoczy.

jak obrać awokado
fot. Shutterstock

Awokado to jeden z najzdrowszych owoców. W swoim składzie ma wiele witamin oraz minerałów, które pozytywnie wpływają na pracę naszego organizmu. Zapobiega schorzeniom serca, reguluje ciśnienie krwi, a także obniża poziom cholesterolu. Warto je spożywać regularnie, jednak jak obrać i pokroić ten owoc? Sprawdźcie, jaki trik tym razem przygotowaliśmy.

Jak obrać i pokroić awokado? Poznaj nasz sprawdzony trik

Obranie i pokrojenie awokado za pierwszym razem może okazać się bardzo trudne. My znamy pewien sposób, dzięki któremu poradzisz sobie z tym zadaniem.

Jeśli już kupiliśmy awokado, przed przystąpieniem do krojenia powinniśmy je dokładnie umyć. Następnie przechodzimy do przekrojenia go wzdłuż na dwie połowy, nacinając do pestki. Kiedy już to zrobiliśmy, chwytamy za dwie części i przekręcamy w przeciwnych kierunkach. Owoc ładnie się rozłamie, pozostawiając nasiono w jednej z połówek.

Ostrzem noża uderzamy pestkę, tak aby się do niego przyczepiła. Wyciągamy ją, unosząc czubek do góry. Miąższ nacinamy nożem w kostkę, pamiętając o tym, aby nie przekroić skórki. Tak pocięte awokado można zgrabnie wyciągnąć przy pomocy łyżki.

Wypróbujesz nasze triki?

loader

Zobacz także: Jak obrać paprykę? Poznaj nasze sprawdzone triki

loader
Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?