Zamknij

Jak grillować kukurydzę? Zdradzamy sprawdzone sposoby

15.04.2021 12:00
grillowana kukurydza
fot. Shutterstock

Sezon grillowy już niedługo się rozpocznie, dlatego już teraz warto dowiedzieć się, jak poprawnie przyrządzić niektóre potrawy w takiej formie. Bardzo popularna jest kukurydza z rusztu. Jak jednak ją przygotować? Okazuje się, że wystarczy poznać kilka sprawdzonych trików, aby sobie z tym poradzić.

Przyrządzenie kukurydzy z grilla może spędzić sen z powiek niejednemu kulinarnemu amatorowi. Istnieją jednak sposoby, które pomogą przygotować wam ulubione warzywo. Sprawdźcie, czy znaliście je wszystkie.

Jak grillować kukurydzę? Sprawdzone sposoby

Okazuje się, że istnieją aż trzy sposoby na przygotowanie kukurydzy na grillu. Można podgrzewać ją w liściach, folii spożywczej lub po wcześniejszym podgotowaniu. Sposób, na który się zdecydujecie, zależy tylko od was.

Kukurydza grillowana w foli aluminiowej to sposób, który wybiera najwięcej osób. Kolbę wystarczy dokładnie umyć, obrać z liści i nitek, a następnie posmarować odrobiną masła oraz posypać solą. Później kolby owijamy szczelnie folią aluminiową i pieczemy na ruszcie około 15 minut.

Warzywo grillowane w liściach to kolejny trik na przygotowanie kukurydzy. W tym przepisie wystarczy tylko odgiąć lekko liście i opłukać całą kolbę. Następnie w ciepłej wodzie namoczyć ją przez 30 minut. Położyć na ruszcie i piec 20 minut, co jakiś czas obracając.

Kukurydzę można również grillować po wcześniejszym podgotowaniu. Warzywo powinniśmy gotować w osolonej wodzie przez 10 minut. Po tym czasie należy je dokładnie posolić i położyć na rozgrzanym ruszcie na 15 minut.

Jak przechowywać kukurydzę? Podpowiadamy

Kukurydzę powinno przechowywać się w lodówce. Nieobraną należy zawinąć w pergamin i schować do hermetycznie zamykanego pojemnika. Dzięki temu zachowa świeżość i aromat. W ten sposób może spędzić nawet 3 dni w lodówce.

Zobacz także: Jak przecedzić makaron bez durszlaka? Znamy kilka sprawdzonych trików

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?