Zamknij

Jak drylować czereśnie i wiśnie bez drylownicy? Podpowiadamy

01.07.2021 13:09

Chociaż sezon na wiśnie i czereśnie trwa krótko, warto skorzystać z dobrodziejstw natury i wykorzystać te owoce do przyrządzenia przetworów. Wcześniej należy jednak pozbyć się z nich pestek. Jak to zrobić, kiedy nie mamy drylownicy? Okazuje się, że istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które warto poznać.

drylowanie owocow
fot. Shutterstock

Wiśnie i czereśnie to owoce, które w swoim składzie mają wiele witamin i minerałów. Dzięki dużej zawartości pozytywnych składników produkty te używane były często w medycynie ludowej, np. w łagodzeniu schorzeń pęcherza moczowego. Z wiśni oraz czereśni można przyrządzić także nalewkę, sok czy dżem. Najpierw należy pozbyć się z nich pestek. Sprawdźcie, jak to zrobić domowymi sposobami.

Jak drylować czereśnie i wiśnie bez drylownicy? Sprawdzone triki

Okazuje się, ze usunięcie pestek bez drylownicy jest dziecinnie proste. Do ich wyjęcia mogą przydać się przedmioty, których używamy na co dzień. Sprawdźcie, czy zdawaliście sobie z tego sprawę.

Jednym z lepszych przedmiotów do usunięcia pestki z wiśni lub czereśni jest wsuwka do włosów. Wystarczy ją tylko lekko rozsunąć i włożyć do środka owocu. Następnie lekko przekręcić i usunąć pestkę. Kolejnym produktem, który może pomóc w usunięciu niechcianych pestek, jest mała łyżeczka deserowa. Sztuciec wkładamy w owoc i jednym ruchem wyciągamy pestkę. Ostatnim sposobem na usunięcie zawartości z czereśni lub wiśni jest po prostu wypchnięcie pestki przy użyciu pałeczki do ryżu.

Co można zrobić z czereśni i wiśni? Podpowiadamy

Czereśnie oraz wiśnie należą do jednych z najzdrowszych owoców, dlatego warto co jakiś czas wprowadzać je do swojej diety. W czasie sezonu powinno się je wykorzystać do wypieku ciast, ozdabiania deserów, a nawet przyrządzenia przetworów, takich jak np. nalewka, kompot czy dżem.

Zobacz także: Jak szybko zmiękczyć twarde masło? Mamy na to sprawdzone triki

loader