Zamknij

Jak długo gotować bób? Będziecie zaskoczeni

05.05.2021 13:29
bób
fot. Shutterstock

Bób to jedna ze smaczniejszych roślin strączkowych. Można przygotować ją na wiele sposobów, jednak najpopularniejsza jest gotowana z dodatkiem soli. Okazuje się, że sporo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ile minut powinno się ją gotować. Sprawdźcie, jaka jest odpowiedź.

Długość gotowania bobu zależy od tego czy jest on młody, czy stary. Najlepiej kupować świeży bób, który dostaniemy już na początku czerwca. Zielone warzywo strączkowe na straganach i w sklepach dostępne jest nawet do końca sierpnia. Warto więc dowiedzieć się jak prawidłowo ugotować bób.

Jak długo gotować bób? Podpowiadamy

Gotowanie bobu jest proste i nie wymaga specjalnych umiejętności kulinarnych. Sposób na szybkie przyrządzenie jest dziecinnie proste i nie zajmuje zbyt dużo czasu.

Przed przystąpieniem do gotowania bób należy dokładnie opłukać pod zimną wodą. Następnie w garnku bób należy zalać wodą o dwukrotnie większej objętości. Do gotowania warto użyć jednej łyżeczki soli na jeden kilogram rośliny - wtedy danie będzie smaczniejsze. Bób powinno gotować się pod przykryciem na dużym ogniu.

Młody bób gotuje się maksymalnie 15 minut, wtedy wyjdzie idealnie i nie będzie zbyt miękki. Bób starszy powinno gotować się nawet 40 minut.

Jak przechowywać bób? Sprawdzony trik

Bób najlepiej przesypać do hermetycznie zamykanego pojemnika przeznaczonego do przechowywania żywności. Tak zabezpieczony należy schować do lodówki. W niskiej temperaturze może spędzić nawet tydzień.

Zobacz także: Jak szybko obrać ziemniaki? Ten trik was zaskoczy

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?