Zamknij

Ile kosztują pączki u Magdy Gessler? Będziecie zaskoczeni

11.02.2021
Aktualizacja: 11.02.2021 09:09
pączki magdy gessler
fot. DZIENNIK LODZKI/Polska Press/East News

Jak zwykle również i w tym roku w okolicach tłustego czwartku pączki Magdy Gessler budzą największe zainteresowanie. Sprawdźcie, ile będą kosztować.

Tłusty czwartek zbliża się wielkimi krokami. Warto więc już teraz zapoznać się z ofertą dostępną na rynku i porównać ceny słodkości. Jak co roku, największe emocje wzbudza cukiernia "AleGloria", której właścicielką jest popularna restauratorka Magda Gessler. Sprawdźcie, w jakich cenach dostępne będą tam słodycze.

Ile kosztuje pączek u Magdy Gessler?

W "AleGlorii" za jedno ciastko z nadzieniem trzeba będzie zapłacić aż 6 zł. Klienci będą mogli wybrać spośród pączków z różą, czekoladą lub malinami. Z kolei 300 g faworków będzie nas kosztować 40 zł. Ceny w restauracjach Gessler poddawane są dyskusji od wielu lat, jednak jak zapewnia właścicielka, ich wysokość uzależniona jest od najlepszej jakości składników, których używa do stworzenia swoich popisowych dań oraz deserów.

W jakich cenach kupimy pączki w tłusty czwartek?

Ceny pączków w tłusty czwartek są bardzo zróżnicowane. W supermarketach i dyskontach te słodycze będą kosztować kilkadziesiąt groszy za sztukę. W znanych sieciówkach ceny będą znacznie wyższe. Za pączki z cukierni A.Blikle lub w kawiarniach Grycan trzeba będzie zapłacić około 4 zł, z kolei te z piekarni Grzybki lub Putka kupimy za około 3 zł.

Dla porównania koszt samodzielnego przygotowania pączków wynosi około 70 groszy za sztukę. Może to dobra okazja, aby sprawdzić swoje zdolności kulinarne w domu.

Zrobicie pączki samodzielnie?

Zobacz także: Faworki hinduskie są hitem w sieci. Sprawdź, jak je zrobić

Chyba każdy lubi dania z ziemniaków. Sprawdźcie swoją wiedzę na ich temat. Niektóre potrawy was zaskoczą.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?