Zamknij

Jak przygotować domowe frytki? Poznajcie sekretny składnik

20.01.2021 14:27
domowe frytki
fot. Shutterstock

Domowe frytki to prawdziwy hit. W sieci można znaleźć wiele przepisów na tę smaczną przekąskę. Podczas przygotowywania bardzo często zapominamy o dodaniu jednego składnika, który może diametralnie zmienić smak przyrządzanych frytek. Dowiedzcie się, o jaki może chodzić.

Dobrze przyrządzone domowe frytki mogą być smaczniejsze niż z niejednej restauracji. Warto podjąć ten trud i przygotować to smaczne danie. Okazuje się, że podczas smażenia należy pamiętać o jednym ważnym składniku. To właśnie dzięki niemu frytki będą chrupiące.

Jak przygotować domowe frytki? Poznajcie sekretny składnik

Jeśli już wybraliśmy ładne ziemniaki i dokładnie je umyliśmy, a następnie obraliśmy, możemy przejść do ich dalszej obróbki. Kiedy poznacie sekretny składnik, o którym piszemy, każdy przepis na frytki będzie udany. Okazuje się, że większość ma go w swojej kuchni.

Obrane i pokrojone ziemniaki przekładamy do miski z zimną wodą, do której dosypujemy łyżkę cukru. Całość należy dokładnie wymieszać i odstawić na około 20 minut. Takie "zamarynowanie" frytek przed samym smażeniem sprawi, że po wyjęciu z oleju będą rozpływać się w ustach.

Wypróbujesz ten prosty sposób?

Zobacz także: Czym zastąpić jajka w przepisach? Te pomysły was zaskoczą

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?