Zamknij

Dlaczego nie powinno się pić dużej ilości herbaty? O tym mogliście nie wiedzieć

23.09.2021 12:34
herbata
fot. Shutterstock

Okazuje się, że picie dużej ilości herbaty może negatywnie wpływać na funkcjonowanie naszego organizmu. Sprawdźcie, co stanie się, kiedy będziemy spożywać ją zbyt często.

Pomimo wielu cennych właściwości herbata ma również negatywny wpływ na pracę naszego organizmu. Jeśli będziemy pić ją zbyt często, może się to dla nas źle skończyć. Sprawdźcie, jakie skutki niesie za sobą picie zbyt dużej ilości herbaty.

Dlaczego nie powinno się pić dużej ilości herbaty? Podpowiadamy

Okazuje się, że herbatę można przedawkować. Napój pity na pusty żołądek wywołuje nudności. Z kolei zbyt mocny napar prowadzi do przebarwienia szkliwa. Czarna herbata może sprawić, że wchłanianie żelaza przez organizm jest gorsze. Przedawkowanie napoju doprowadza również do pojawiających się bólów głowy, drżenia mięśni, a nawet kołatania serca.

Warto jednak pamiętać, że odpowiednia ilość herbaty ma pozytywny wpływ na pracę naszego organizmu. Z dodatkiem imbiru czy miodu sprawdzi się doskonale, kiedy będzie zależało nam na rozgrzaniu ciała. 

Jak przechowywać herbatę? Sprawdzone sposoby

Jeśli chcemy cieszyć się smakiem i aromatem herbaty, warto przechowywać ją z dala od wilgoci, najlepiej w hermetycznie zamykanym pojemniku. Należy pamiętać również o tym, by składować ją z dala od produktów o intensywnym aromacie, ponieważ herbaciany susz może w łatwy sposób absorbować inne zapachy.

Zobacz także: Jak smażyć bez pryskającego tłuszczu? Mamy na to sprawdzone triki