Zamknij

Masło czy margaryna? Podpowiadamy, czym lepiej smarować chleb

02.02.2021 14:20

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, czym posmarować pieczywo, koniecznie przeczytajcie nasze porady. Rozwieją one wasze wątpliwości.

masło
fot. Shutterstock

Wydawałoby się, że przygotowanie kanapek jest dziecinnie proste. Wyjmujemy chleb, wybieramy ulubione dodatki i gotowe. Okazuje się, że to nie taka łatwa sprawa. W sklepach znajdziemy wiele produktów do smarowania pieczywa, jednak ich walory smakowe, a także skład mogą pozostawić wiele do życzenia. Sprawdźcie, z czym najlepiej przyrządzić smaczne i zdrowe kanapki.

Czym smarować chleb? Podpowiadamy

Wielu specjalistów zaleca zastąpienie masła np. olejem roślinnym. Jeśli jednak jesteśmy fanami tego pierwszego tłuszczu, ciężko będzie nam z niego zrezygnować. Co zatem wybrać - masło czy margarynę? Sprawdźcie.

Masło

Jeśli w sklepie widzimy na kostce napis "masło" możemy mieć pewność, że zawiera ono nie mniej niż 80% tłuszczu mlecznego. W maśle występują takie witaminy jak A, D oraz śladowe ilości witaminy E. Prócz wielu cennych składników znajdziemy tu także nasycone kwasy tłuszczowe, które powinno się ograniczać w diecie. Zrezygnować z masła powinny również osoby, które mają podniesiony poziom cholesterolu.

Margaryna

Margaryna to nic innego, jak utwardzony olej roślinny. Nie należy zbyt często spożywać tego produktu, ponieważ może mieć on negatywne działanie na układ sercowo-naczyniowy.

Masło czy margaryna?

Będąc na zakupach, warto zapoznać ze składem, który widnieje na etykiecie. Dzięki temu poznamy dokładną recepturę produktu, który wybraliśmy. Będziemy mieć pewność, że nie zawiera on żadnych szkodliwych substancji.Jeśli już mamy wybrać między masłem a margaryną, warto postawić na to pierwsze.Należy jednak pamiętać, aby nie spożywać masła zbyt często.

Czym smarujesz pieczywo?

Zobacz także: Jak obrać pomidory ze skórki? Mamy na to sprawdzony trik

Chyba każdy lubi dania z ziemniaków. Sprawdźcie swoją wiedzę na temat potraw z tego warzywa. Będziecie zaskoczeni wynikiem!

loader
Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?