Zamknij

Czym się różni kabaczek od cukinii? Będziecie zaskoczeni

25.05.2021 13:40
cukinia
fot. Shutterstock

Okazuje się, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z różnic pomiędzy kabaczkiem a cukinią. Sprawdźcie, na czym dokładnie polegają i jak odróżnić od siebie te dwa warzywa.

Niektórzy rozpoznają je według kolorów, inni uważają, że ich nazwy uzależnione są od regionu. Jak się okazuje, jest zupełnie inaczej. Sprawdźcie, koniecznie czym różni się kabaczek od cukinii i już nigdy nie popełnijcie błędu w ich nazewnictwie.

Czym się różni kabaczek od cukinii? Będziecie zaskoczeni

O tym, że cukinia oraz kabaczek to ten sam gatunek rośliny wiedzą prawie wszyscy. Okazuje się, że różnice zaczynają się na różnym etapie dojrzewania.

Nazwa kabaczek określa warzywo dojrzałe i znacznie większe niż cukinia. Dodatkowo w środku ma spore pestki. W sklepach i na targach można dostać je w dwóch kolorach - żółtym oraz zielonym.

Określenie cukinia przeznaczone jest dla warzyw młody, jędrnych oraz lekko słodkich. Ona również występuje w dwóch kolorach (zielonym oraz żółtym).

Jak przechowywać cukinię oraz kabaczka? Podpowiadamy

Cukinii oraz kabaczka nie należy wkładać do lodówki. Niska temperatura nie jest zbyt odpowiednia dla tych warzyw, ponieważ może doprowadzić to do szybszej utraty ich smaku. Najlepiej, jeśli odłożymy je w zaciemnione miejsce, gdzie temperatura nie spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza.

Zobacz także: Co można zrobić z kalarepy? Podpowiadamy

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?