Zamknij

Czy rzodkiewkę można mrozić? Podpowiadamy

18.05.2021 14:30
rzodkiewka
fot. Shutterstock

Sezon na rzodkiewkę trwa przez cały maj i początek czerwca. Okazuje się, że jeśli zależy nam na tym, by mieć ją nieco dłużej w swojej kuchni, możemy ją zamrozić. Dowiedzcie się, jak to zrobić w kilku krokach.

Rzodkiewka ma wiele cennych witamin, dlatego dobrze jest jeść ją regularnie. Okazuje się, że wprowadzona do diety może przyczyniać się do poprawy funkcjonowania naszego organizmu. Co, jeśli chcemy, by to warzywo zostało z nami na dłużej? Okazuje się, że bez problemu można je zamrozić. Sprawdźcie, jak to zrobić.

Czy rzodkiewkę można mrozić? Podpowiadamy

Ta niewielkich rozmiarów nowalijka da się zamrozić. Należy ją wcześniej jednak odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności rzodkiewkę trzeba umyć w zimnej wodzie, a następnie pokroić w plasterki. Powinno się ją przełożyć do plastikowych woreczków, a potem umieścić tam plasterek cytryny. Tak zabezpieczoną można trzymać w zamrażarce nawet tydzień.

Rzodkiewkę można przechowywać także w lodówce. Przed schowaniem jej do chłodziarki należy jednak usunąć zielone liście, a bulwy owinąć mokrym ręcznikiem papierowym. W takich warunkach może spędzić maksymalnie dwa tygodnie.

Jak odświeżyć zwiędłą rzodkiewkę? Sprawdzony sposób

Zwiędłą rzodkiewkę można odświeżyć w kilka minut. Wystarczy zanurzyć jej liście w misce z zimną wodą. Po około 5 minutach warzywa staną się jędrne i twarde.

Zobacz także: Sushi z ogórka jest hitem na TikToku. Ma mało kalorii i jest łatwe w przygotowaniu

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?