Zamknij

Czego nie wolno podgrzewać w mikrofalówce? Będziecie zaskoczeni

19.02.2021 14:45
mikrofalówka
fot. Shutterstock

Mikrofalówka to bardzo przydatne urządzenie, dzięki któremu podgrzejecie, a nawet rozmrozicie produkty spożywcze. Okazuje się jednak, że do mikrofali nie można wkładać niektórych rzeczy. Sprawdźcie, o jakie dokładnie chodzi.

Istnieje kilka produktów, których pod żadnym pozorem nie wolno wkładać do mikrofali. Może to prowadzić do poważnego uszkodzenia sprzętu. Niektórzy z was mogli nie mieć o tym pojęcia.

Czego nie wolno wkładać do mikrofalówki? Podpowiadamy

Większość osób nie wyobraża sobie kuchni bez mikrofalówki. To niewielkie urządzenie znajdziemy prawie w każdym domu. Nie da się ukryć, że podczas przygotowywania potraw, potrafi ono zaoszczędzić sporo naszego cennego czasu, który możemy przeznaczyć na inne aktywności. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że podgrzewanie niektórych produktów w mikrofali stanie się niebezpieczne.

Owoce

Do mikrofalówki nie wolno władać owoców. Podgrzewane mogą raptownie wybuchnąć i ubrudzić całe urządzenie.

Metal

Nie należy wkładać również folii aluminiowych, garnków oraz zastawy stołowej. Jeśli umieścicie folię w mikrofalówce, może się to zakończyć pożarem.

Ostre papryczki

Okazuje się, że kolejnym produktem jest ostra papryczka. To warzywo ma w swoim składzie kapsaicynę, która po podgrzaniu wydostaje się z niej na zewnątrz. Jeśli podgrzejemy ją w urządzeniu, cały ostry smak po otwarciu mikrofalówki buchnie w naszą twarz. To właśnie dlatego lepiej tego nie robić.

Pieczywo i ciasta

W mikrofalówce lepiej nie podgrzewać pieczywa oraz ciast. Po wyjęciu z urządzenia zrobią się gumowate, a nawet stracą swój oryginalny smak.

Zastosujecie się do naszych rad?

Zobacz także: Co zrobić, by mięso było kruche? Jest na to kilka sprawdzonych trików

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.  

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?