Zamknij

Co zrobić, żeby ciasto nie opadło? Mamy na to sprawdzone triki

15.12.2020 10:31

Wiele osób ma problem z opadającym ciastem. Bardzo często przyczyną tego może być gwałtowny spadek temperatury. Warto poznać kilka naszych sprawdzonych trików, dzięki którym każde ciasto wyjdzie wyśmienite.

ciasta wypieki
fot. Shutterstock

Pieczenie ciast może być naprawdę przyjemną czynnością. Dzięki naszym sprawdzonym sposobom na nieopadające ciasta nawet kuchenny laik sobie poradzi. Okazuje się, że te patenty stosowały nasze mamy i babcie. Sprawdźcie, o jakie dokładnie chodzi.

Co zrobić, żeby ciasto nie opadało? Poznaj sprawdzone triki

Jeśli macie problem z opadającym ciastem, koniecznie zapoznajcie się z naszym artykułem, który podpowie wam, kiedy wyjąć ciasto z piekarnika, aby zawsze się udało. Wszystko zależy od przygotowywanego akurat wypieku. Babka wielkanocna będzie mieć zupełnie inne wymagania niż puszysty biszkopt.

Ciasto drożdżowe - kiedy wyjąć z piernika?

Okazuje się, że ciasto drożdżowe jest bardzo wrażliwe, jeśli chodzi o zmiany temperatury. Po upieczeniu tego smakołyku należy wyłączyć piekarnik i zostawić wypiek w środku. Warto lekko uchylić drzwiczki piecyka.

Kiedy z piernika wyjąć babkę?

Babkę piaskową można wyjąć od razu po upieczeniu. Należy jednak pamiętać, o tym, aby nie wyciągać jej z formy. Jeśli zrobimy to za szybko, babka może osiąść.

Sernik - kiedy wyjąć z piekarnika?

Sernik jest bardzo popularnym ciastem. Ten smakołyk gości na naszych stołach podczas świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Kiedy wyjąć sernik z piekarnika? Po zakończeniu pieczenia ciasto trzeba zostawić w wyłączonej kuchence na co najmniej pół godziny.

Kiedy wyjąć biszkopt z piekarnika?

Biszkopt jest bardzo delikatny i potrzebuje specjalnego traktowania. Po upieczeniu należy wyciągnąć blachę z wypiekiem i rzucić nią na podłogę lub blat z wysokości 60 cm. Dzięki temu para wodna zniknie z ciasta. Po tej czynności ciasto należy włożyć z powrotem do ciepłego jeszcze piekarnika.

Wypróbujesz nasz sposób?

loader

Zobacz także: Jak gotować jajka, by nie pękały? Te triki was zaskoczą

loader
Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?