Zamknij

Co dodawać do wody w czasie upałów? Te produkty dodatkowo was orzeźwią

14.07.2021 13:08
woda
fot. Shutterstock

Latem podczas dużych upałów warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Sprawdźcie, jak to osiągnąć.

Okazuje się, że sama woda może nie nawadniać tak, jakbyśmy tego chcieli.Można ją jednak pić z różnymi dodatkami, które zabezpieczą nasze ciało przed odwodnieniem. Zobaczcie, jakie do produkty.

Co dodawać do wody w czasie upałów? Podpowiadamy

Według zaleceń wielu specjalistów kobiety powinny wypijać około dwóch litrów wody dziennie, z kolei mężczyźni około dwóch i pół litra. Warto jednak pamiętać, że istotna jest tu także temperatura. Im cieplej na dworze, tym więcej płynów potrzebuje nasz organizm. Istnieją pewne sposoby, które pozwolą nam jeszcze lepiej go nawodnić.Przede wszystkim do wody gazowanej warto dodać odrobinę soku z cytryny oraz sól. Gdy składniki się połączą, powstanie domowy izotonik.

Kolejnym sposobem na nawodnienie organizmu jest dosypanie do wody gotowej mieszanki elektrolitów. To właśnie dzięki nim mięśnie oraz serce będą pracować w odpowiedni sposób. Zbyt mała ilość elektrolitów w organizmie może prowadzić do niewydolności wątroby oraz nerek.

W czasie dużych upałów do wody warto dodać również ulubione owoce lub miętę - może nie sprawią, że organizm nawodni się lepiej, ale za to smak płynu się poprawi.

Jak przechowywać wodę w trakcie upałów? Sprawdzone sposoby

Wodę w butelkach warto trzymać w chłodnym miejscu, do którego nie dochodzą promienie słoneczne. Jeżeli jednak jest otwarta, należy umieścić ją w lodówce, w której może spędzić maksymalnie 48 godzin.

Zobacz także: Co zrobić z nieświeżym pieczywem? Ten trik was zaskoczy