Zamknij

Tych błędów lepiej nie popełniać, kiedy gotuje się makaron. Sprawdźcie, czy wam też się to zdarzyło

07.09.2021 13:39
makaron
fot. Shutterstock

Gotowanie makaronu wydaje się dość prostym zajęciem. Okazuje się jednak, że wiele osób popełnia podczas jego przygotowania szereg błędów. Sprawdźcie, na co warto zwracać szczególną uwagę.

Niektóre nawyki kulinarne, które wynieśliśmy z domu, mogą okazać się błędne. Poznajcie 3 najpopularniejsze i przestańcie je popełniać. Warto byście dowiedzieli się, czy przez ten cały czas przyrządzaliście makaron poprawnie.

3 błędy podczas przygotowywania makaronu. Sprawdźcie, czy je popełnialiście

Okazuje się, że jednym z głównych błędów popełnianych podczas gotowania makaronu jest dodanie oleju do wody. W założeniu ma on sprawić, że przygotowywane kluski nie będą się sklejały - to nieprawda. Tłuszcz będzie jedynie gromadzić się na powierzchni wody.

Kolejnym błędem podczas przyrządzania makaronu jest wlanie zbyt małej ilości wody do garnka. Mało płynu sprawia, że makaron się skleja.

Wiele osób podczas gotowania makaronu stawia na za mały garnek - to błąd. Okazuje się, że im większy, tym lepszy, ponieważ makaron będzie mieć możliwość równomiernego ugotowania.

Jak przechowywać ugotowany makaron? Podpowiadamy

Ugotowany makaron należy włożyć do szczelnie zamykanego pojemnika i umieścić w lodówce. W niskiej temperaturze może spędzić nawet 5 dni.

Zobacz także: Czy truskawki można zamrozić? Podpowiadamy