Zamknij

Tiktokerka zrobiła jajecznicę z trującymi grzybami. Nagranie obiegło sieć

07.10.2022 12:07

Dla jednej z tiktokerek grzybobranie mogło być tragiczne w skutkach. Jej nagranie może być przestrogą dla innych.

Grzybobranie
fot. Shutterstock/TikTok

Moda na grzybobranie opanowała również social media. Influencerzy masowo ruszyli do lasów w poszukiwaniu grzybów, a efektami tych wypraw chętnie dzielą się na swoich profilach. Dla jednej z popularnych tiktokerek grzybobranie mogło skończyć się jednak fatalnie.

Tiktokerka dodała do jajecznicy trujące grzyby. Internauci są w szoku

Hanusia Wielka to popularna influencerka, która doczekała się pokaźnego grona fanów. Jej profil na TikToku śledzi aż 368 tysięcy obserwujących. Ostatnie nagranie tiktokerki wywołało jednak prawdziwą burzę w internecie.

Hanusia opublikowała film, na którym pokazała, jak przyrządzić jajecznicę z grzybami. Była pewna, że są to kurki, ale niestety się pomyliła. Okazało się bowiem, że do swojej potrawy dodała tzw. lisówki, które są trujące. Pod jej nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy zaniepokojonych internautów. Wielu z nich zauważyło, że tiktokerka omyłkowo sięgnęła po niejadalne grzyby.

To nie są kurki. :(

 

To nie jest jadalny grzyb.

 

To są grzyby trujące.

Oba grzyby wyglądają bardzo podobnie, więc w takim przypadku nie jest trudno o pomyłkę. Ten błąd mógł ją sporo kosztować, na szczęście tym razem obyło się bez poważniejszych komplikacji zdrowotnych.

Zobacz także: Wróciłeś z grzybobrania i źle się poczułeś? O tej zasadzie pamiętaj 

Lasy Państwowe apelują o rozwagę

Nagranie tiktokerki zostało udostępnione również na profilu FB Lasów Państwowych. Organizacja zwraca uwagę na to, że nowy trend w social mediach może mieć fatalne skutki. Zbieranie grzybów bez dostatecznej wiedzy na ich temat często kończy się tragicznie. Dlatego jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości, czy dane okazy na pewno są jadalne, lepiej ich nie zbierać.

Zobacz także: Lecznicza moc czerwonych muchomorów? Lekarka tłumaczy, dlaczego to bzdura