Zamknij

Wrzuć ten owoc do cukiernicy. Efekt cię zaskoczy

17.10.2022 12:26

Poznaj przydatny sposób na zbrylony cukier. Wystarczy sięgnąć po ten popularny owoc.

Cukiernica
fot. Shutterstock

Cukier to jeden z tych produktów spożywczych, który łatwo ulega zbryleniu. Jest to problematyczne, gdy chcemy posłodzić nim herbatę lub dodać go do ciast czy różnych deserów. W takim przypadku niezwykle przydatny może okazać się ten domowy trik z pewnym owocem w roli głównej. Będziesz zaskoczony jego skutecznością.

Poznaj łatwy trik na zbrylony cukier. Jest niezastąpiony w kuchni

Aby cukier zachował swoje właściwości, musi być przechowywany w odpowiednich warunkach. Może się jednak zdarzyć, że po pewnym czasie zamieni się w twarde, zbite grudki. Jeżeli dotychczasowe sposoby na zbrylony cukier, nie przyniosły zadowalającego efektu, wypróbuj ten prosty trik z wykorzystaniem... cytryny.

Na początku owoc należy obrać. Następnie wystarczy wrzucić jego skórkę do pojemnika, w którym przechowujemy cukier. Dzięki temu produkt zachowa sypką konsystencję. Niektórzy umieszczają w cukiernicy cały plaster cytryny, ale nie jest to najlepszym pomysłem. Miąższ może bowiem puścić soki, przez co cukier stanie się wilgotniejszy.

Zobacz także: Jak ograniczyć cukier w diecie? 8 wskazówek

Jak przechowywać cukier? O tym warto pamiętać

Cukier najlepiej przechowywać w zamykanym pojemniku na żywność. Ważne jest, aby stał on w kuchennej szafce z dala od grzejnika czy innych źródeł ciepła. Produkt ten nie lubi również zbytniej wilgoci, bowiem w takich warunkach szybko ulega zbryleniu. W związku z tym, że cukier łatwo przesiąka zapachem innych produktów, nie należy go również umieszczać na półce z przyprawami oraz obok warzyw o intensywnym zapachu np. czosnku lub cebuli.

Zobacz także: Zobacz ukryte źródła cukru w naszej diecie i jak ich unikać

loader