Zamknij

Jak szybko obrać jajko? Ten trik jest hitem na TikToku

13.10.2021 11:30
Jajka na stole
fot. Shutterstock

Obieranie jajek bywa problematyczne. Jak sobie to ułatwić? Ten sposób z TikToka zajmie ci tylko chwilę.

Krótkie filmy na TikToku cieszą się dużą popularnością. Wiele porad publikowanych na platformie można z powodzeniem zastosować w codziennym życiu. Przydatne mogą być szczególnie wszelkie kuchenne triki, dzięki którym gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością.

Jak obrać jajko ze skorupki? – poznaj trik z TikToka

Ile razy zdarzyło ci się mieć problemy z obraniem jajka po gotowaniu? Z trudem odchodząca skorupka to zmora każdej pani domu. Szczególnie, jeśli nie mamy czasu lub spodziewamy się gości i chcemy, aby nasze danie pięknie prezentowało się na talerzu.

Hitem w sieci jest film, na którym tiktokerka pokazuje, jak szybko i sprawnie obierać jajko. Będziesz zaskoczony, że może to być aż tak proste. Jeżeli dotychczasowe metody nie przyniosły rezultatów, koniecznie wypróbuj ten sposób. Wszystko, czego potrzebujesz to pojemnik z zamykanym wieczkiem i odrobina wody.

Obieranie jajka ze skorupki – łatwy trik z TikToka

Na początku czubkiem jajka bardzo delikatnie stukamy o blat kuchenny, uważając aby się nie rozbiło. Jajko wrzucamy do wody. Po ugotowaniu wyciągamy je z garnka za pomocą łyżki, umieszczamy w pojemniku wypełnionym do połowy zimną wodą i szczelnie zamykamy przykrywką. Na koniec energicznie potrząsamy i gotowe. Skorupka idealnie odchodzi, dzięki czemu jajko ma gładką, równomierną powierzchnię. Wypróbujecie ten trik w swoim domu?