Zamknij

O tym zapominamy podczas gotowania bobu. To może spowodować problemy trawienne

17.06.2022 11:54
Bób
fot. Shutterstock

Jak zapobiegać wzdęciom podczas spożywania bobu? Jest na to sprawdzony sposób.

Bób jest ceniony w kuchni ze względu na swoje liczne walory odżywcze. Można przyrządzić z niego smaczną zupę, sałatkę oraz hummus w sam raz na śniadanie. Jednocześnie jest to warzywo, którego spożywanie może spowodować nieprzyjemne wzdęcia. Aby uniknąć tych przykrych dolegliwości pokarmowych, warto wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo gotować bób. Okazuje się, że duże znaczenie ma w tym przypadku pewien szczegół, o którym niestety zdarza nam się zapominać.

Kulinarne porady: jak gotować bób, aby nie wzdymał?

Gotowanie bobu wydaje się bardzo łatwym zadaniem i bez problemu poradzą sobie z tym również osoby bez większego doświadczenia kulinarnego. Jest jednak pewna czynność, o której trzeba pamiętać podczas przyrządzania tego warzywa, aby było łatwiejsze do strawienia.

Zanim wrzucimy bób do garnka, warto wcześniej namoczyć go w gorącej wodzie i odczekać minimum godzinę. Po upływie tego czasu należy ponownie zalać go wodą - ale tym razem zimną i rozpocząć gotowanie. Dzięki temu przyrządzony przez nas bób nie będzie już powodował uciążliwych wzdęć.

Zobacz także: Jak długo gotować bób? Będziecie zaskoczeni

Kulinarne porady: pomysły na wykorzystanie bobu w kuchni

Bób doskonale sprawdza się jako samodzielna sezonowa przekąska lub dodatek do różnych dań. Doskonale komponuje się z makaronem, kaszą gryczaną, jak i ryżem. Można przyrządzić z niego również farsz do pierogów i krokietów. Na śniadanie warto serwować go w formie sałatki albo wyśmienitej pasty kanapkowej.

Zobacz także: Jak wybrać świeży bób? Poznajcie sprawdzone sposoby