Zamknij

McDonald's wprowadzi do oferty bezmięsnego burgera. McPlant już niedługo w sieciówce

12.11.2020 10:01
mcdonald wprowadza bezmięsnego burgera
fot. Thomas Gilfeather / Shutterstock.com

Już niedługo w sieci restauracji McDonalds pojawi się kanapka z bezmięsnym kotletem. Kiedy McPlant wejdzie do sprzedaży? Koniecznie sprawdźcie.

Chociaż w popularnej sieci restauracji McDonald's bezmięsna alternatywa nie jest czymś nowym, to jednak firma cały czas próbuje zaskoczyć swoich klientów coraz to nowszymi propozycjami z roślinnego menu.

Jak czytamy na łamach "USA Today", dyrektor firmy Ian Borden zapowiedział, że McDonald's pracuje nad własną recepturą roślinnych kotletów, a także innych bezmięsnych pozycji, które miałyby znaleźć się w menu. Nowy burger ma nazywać się McPlant.

McPlant - bezmięsny burger w McDonald's

Bezmięsny kotlet, który został zapowiedziany przez Bordena, ma być identyczny w smaku jak jego mięsny odpowiednik. Według dyrektora Iana kanapka McPlant z bezmięsnym kotletem ma zostać wprowadzona już w przyszłym roku. Bezmięsny burger ma zagościć na stałe w ofercie restauracji. Na razie dyrektor firmy nie zdradził, z czego będzie składać się McPlant. Niektóre marki do tworzenia bezmięsnych wersji wykorzystują białko soi, a nawet groch. Kotlet stworzony przez McDonald's ma być jednak unikalny w smaku.

Według informacji przekazanych przez Bordena testowanie roślinnego burgera ma rozpocząć się w 2021 roku w wybranych krajach. Według zapewnień Iana burger ma być soczysty i satysfakcjonujący w smaku.

Wypróbujesz McPlanta, jeśli pojawi się w McDonald's?

Zobacz także: Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów