Zamknij

Jak zachować świeżość warzyw w lodówce? Wypróbuj ten genialny trik

30.11.2021 15:15

Czy wiesz, jak prawidłowo przechowywać warzywa, aby zachować ich wszystkie właściwości? Ten sposób sprawi, że będziesz mógł cieszyć się ich wyjątkowym smakiem i zapachem przez dłuższy czas.

Warzywa w lodówce
fot. Shutterstock

Odpowiednie przechowywanie warzyw jest bardzo ważne. Od tego bowiem zależy, jak długo będą nadawały się do spożycia. Niektórzy decydują się na mrożenie warzyw, aby później wykorzystać je do przyrządzania różnych potraw. Najlepiej jednak trzymać je w lodówce. W tym przypadku z pewnością przyda ci się ten trik, dzięki któremu te produkty zachowają swoją świeżość przez dłuższy czas.

Domowe sposoby: jak zachować świeżość warzyw w lodówce?

Zdarza ci się, że warzywa szybko tracą swoją świeżość, chociaż przechowujesz je w lodówce w odpowiednich warunkach? Mamy na to sprawdzony sposób. Będziesz zaskoczony, że jest on aż tak skuteczny.

Wystarczy, że do pojemnika, w którym przechowujesz warzywa włożysz zwykłą gąbkę kuchenną. Ten przedmiot doskonale pochłania wilgoć, dzięki czemu produkty nie będą się tak szybko psuły.

Zobacz także: Jak poprawnie przechowywać marchew? Będziecie zaskoczeni

Domowe sposoby: jak przechowywać warzywa w lodówce?

Aby cieszyć się smakiem swoich ulubionych warzyw przez dłuższy czas, warto pamiętać o kilku zasadach dotyczących ich przechowywania. Warzywa najlepiej trzymać w dolnej szufladzie lub na niższych półkach lodówki, gdzie panuje niższa temperatura. Ponadto unikaj przechowywania produktów w szczelnie zamkniętych, foliowych torbach.

Warto pamiętać również o tym, że niektóre warzywa, jak np. pomidory czy cebula nie lubią bardzo niskich temperatur. W związku z tym należy znaleźć dla nich inne dogodne miejsce w swojej kuchni. A jakie są wasze sprawdzone kuchenne triki?

loader