Zamknij

Chcesz zamówić catering dietetyczny? Zobacz, jak go wybrać, żeby nie żałować

21.04.2021 13:33
Catering dietetyczny w pudełkach - różne posiłki na biurku obok laptopa i kwiatów
fot. Shutterstock

Catering dietetyczny to coraz popularniejsza forma żywienia. Jak wybrać taki, który będzie nam odpowiadał? Warto wziąć pod uwagę poniższe cechy.

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z cateringu dietetycznego. Ta opcja codziennego żywienia jest niezwykle wygodna i doskonale sprawdza się, gdy nie mamy czasu na gotowanie i brakuje nam pomysłów na posiłki, a chcemy jeść zdrowo. Na rynku zatem pojawia się coraz więcej ofert dotyczących diet pudełkowych. Również gwiazdy mają swoje cateringi tego typu, a wśród nich jednym z najpopularniejszych jest catering Ani Lewandowskiej, który pojawił się na rynku w czasach pandemii koronawirus. Czy jednak wszystkie tego typu diety są warte zainteresowania? Podpowiadamy, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze cateringu dietetycznego.

Zobacz także: To najlepsza dieta według naukowców. Nie potrzebujemy nic więcej

Jak wybrać catering dietetyczny? Te rzeczy powinieneś wziąć pod uwagę

Główną rzeczą, jaką zazwyczaj bierzemy pod uwagę przy wyborze cateringu dietetycznego, jest oczywiście jego koszt. Tego typu jadłospis nie należy bowiem do najtańszych, a ceny diet pudełkowych są naprawdę zróżnicowane. I choć zapewne wydacie na niego nieco więcej pieniędzy, niż na cotygodniowe zakupy, warto wziąć pod uwagę także wygodę, jaką niesie za sobą korzystanie z diety pudełkowej. 

Gdy już jednak wiecie, na jaki catering dietetyczny możecie sobie pozwolić, warto wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych kwestii, które mogą wam pomóc w wyborze idealnej firmy.

1. Wybierz firmę, która zapewni ci szeroki wybór diet

Każdy z nas lubi mieć wybór. Dlatego warto sięgnąć po firmę cateringową, która ma różne warianty żywieniowe. Większość tego typu marek w swojej ofercie ma sporo rodzajów diet, dedykowanych nawet diabetykom oraz osobom aktywnym fizycznie. Warto wybrać dietę idealnie dopasowaną do stylu życia, a także preferencji żywieniowych. Mowa tu również o alergiach - np. na laktozę czy gluten. 

2. Zobacz, czy catering jest zgodny z twoją filozofią żywienia

Każdy z nas ma jakieś preferencje żywieniowe. Niektórzy nie chcą jeść mięsa, jeszcze inni zwracają uwagę na to, żeby opakowania cateringu i produkty były w pełni ekologiczne. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze diety, żeby nie rozczarować się już przy pierwszym posiłku. 

3. Sięgnij po catering, w którym masz opcję wyboru posiłków

Wymiana posiłków jest bardzo ważną kwestią. Zdarza się bowiem tak, że nie przepadamy za jakimiś daniami lub składnikami. Wówczas chcemy mieć opcję wymiany tego typu produktów. Koniecznie sprawdź, która marka ma taką opcję, zanim dostaniesz gotowe jadłospisy. Zazwyczaj firmy chwalą się tym już na stronie głównej. 

4. Sprawdź opcje dostawy i płatności

Niektóre firmy cateringowe mają opcje wykupienia posiłków na jeden dzień. Dzięki temu możemy wypróbować, czy ich dania w ogóle będą nam odpowiadać. Są też takie cateringi, w których jedyną opcją jest zakup gotowych posiłków tylko na cały miesiąc. Lepiej to sprawdzić. 

5. Zdecyduj się na dzień testowy

Zanim zdecydujemy się na zamówienie cateringu na dłużej, warto wypróbować, czy produkty danej firmy będą odpowiadać nam smakowo. Co prawda nie wszystkie marki mają w swojej ofercie dni testowe, ale lepiej sięgnąć po te, które oferują taką formę wypróbowania. Catering na próbny dzień jest zazwyczaj trochę tańszy i daje nam możliwość sprawdzenia, czy dane smaki będą nam odpowiadać. 

Zobacz także: Szybki przepis na dietetyczny ryż z jajkiem. Lekki posiłek w ciągu dnia

Wydawać ci się może, że są zdrowe, ale te produkty zdecydowanie utrudniają odchudzanie. Lepiej z nich zrezygnuj.