Zamknij

Jak szybko zmiękczyć twarde masło? Mamy na to sprawdzone triki

15.12.2020 14:08

Twarde masło może być prawdziwym utrapieniem. Istnieje kilka patentów, które szybko pomogą sprawić, że kostka stanie się miększa. Poznaj je wszystkie i przekonaj się, że są dziecinnie proste.

masło
fot. Shutterstock

W wielu przepisach masło odgrywa bardzo ważną rolę. Duża część z nich zakłada, że jest ono w temperaturze pokojowej. Jak więc szybko zmiękczyć kostkę, którą przed chwilą wyjęliśmy z lodówki? Okazuje się, że są na to sprawdzone sposoby.

Jak szybko zmiękczyć twarde masło? Poznaj proste triki kuchenne

Miękkie masło jest ważnym składnikiem wielu receptur. Jeśli jest twarde, może zupełnie zmienić smak naszej potrawy, a nawet sprawić, że nie wyjdzie ona tak, jak powinna. Sprawdź, jakie są najlepsze sposoby na zmiękczenie twardego masła.

Pokrój masło w kostkę

Okazuje się, że jeśli pokroimy masło na mniejsze kawałki, znacznie szybciej stanie się miękkie.

Rozwałkuj

Ten trik wymaga wałka oraz dwóch arkuszy papieru do pieczenia. Na jednym należy położyć masło. Drugim kawałkiem papieru przykrywamy kostkę. Następnie bierzemy w dłonie wałek i mocno wałkujemy. Tak przygotowane stanie się miękkie w kilka minut.

Użyj mikrofalówki

Jeśli masz w domu mikrofalówkę, użyj jej do rozmiękczenia masła. Połóż kostkę na talerzyku i ustaw czas na około 3 minuty. W ten sposób bardzo szybko się rozpuści.

Zrób kąpiel wodna

Ten trik wymaga od nas trochę więcej zaangażowania, jednak jest bardzo skuteczny. Wodę gotujemy w rondelku, a następnie nakładamy na niego miskę z masłem w środku. Całość przykrywamy folią aluminiową i zostawiamy na około 6 minut. Po tym czasie kostka jest równomiernie rozpuszczona.

Zetrzyj masło

To tego triku wystarczy zaopatrzyć się w tarkę kuchenną. Bierzemy kostkę w dłoń i ścieramy ją na tarce. Ta metoda sprawi, że masło stanie się miękkie w kilka sekund.

Wypróbujesz nasz sprawdzony trik?

loader

Zobacz także: Ugotowaliście ziemniaki? Nie wylewajcie po nich wody

loader
Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?