Zamknij

Jak szybko pokroić cebulę? Oto trik z TikToka, który warto znać

26.09.2022 11:49

Krojenie cebuli bywa problematyczne, ale dzięki temu trikowi z TikToka może być znacznie szybsze. Wypróbuj go w swojej kuchni.

Cebula
fot. Shutterstock

Cebula to bez wątpienia jedno z najbardziej popularnych warzyw w naszych kuchniach - chętnie dodajemy je do sałatek, zup czy innych dań. Warto po nią sięgać tym bardziej teraz, kiedy nasz organizm narażony jest na różne infekcje. Warzywo to ma bowiem wiele właściwości zdrowotnych, w tym doskonale wzmacnia odporność. Aby ułatwić sobie jego krojenie, warto wypróbować ten prosty trik z TikToka.

Kulinarne porady: jak szybko pokroić cebulę?

Portal Wirtualna Polska Kobieta dotarł do nagrania pewnej tiktokerki, która podzieliła się ze swoimi obserwatorami prostym trikiem na szybkie krojenie cebuli. Opublikowany przez nią film zdobył już ponad trzysta tysięcy polubień na platformie. Ten sposób może być przydatny, kiedy musimy pokroić wiele takich warzyw np. podczas robienia sałatki na różne rodzinne uroczystości.

Najpierw użytkowniczka TikToka obiera cebulę, a następnie kroi ją pionowo na kawałki przypominające wyglądem cząstki pomarańczy. Następnie chwyta warzywo w miejscu korzenia, kładzie je poziomo i kroi w plastry. Koniecznie zobaczcie, jak to zrobić krok po kroku.

Zobacz także: Jak zrobić karmelizowaną cebulę? Podpowiadamy

Właściwości zdrowotne cebuli

Krojenie cebuli często kończy się potokiem łez, co jednak nie oznacza, aby rezygnować z jej spożywania. Warzywo to ma bowiem wiele walorów odżywczych. Przede wszystkim jest bogate w witaminę C, która skutecznie zapobiega przeziębieniu. Poza tym pomaga obniżyć poziom cholesterolu i wpływa pozytywnie na ciśnienie krwi. Jest także często wykorzystywana w leczeniu różnych ran - w tym do łagodzenia dolegliwości powstałych w wyniku ukąszenia przez różne owady.

Zobacz także: Jak przechowywać cebulę? Sprawdź, o czym warto pamiętać

loader

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl