Zamknij

Jak szybko oddzielić żółtko od białka? Wypróbuj ten trik z TikToka

18.01.2022 15:14
Rozbite jajko
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, jak szybko oddzielić żółtko od białka? Sprawdź, jak to robi popularna tiktokerka. Będziesz zaskoczony, że może być to aż takie łatwe.

TikTok to bez wątpienia prawdziwa skarbnica różnych porad. Szczególnie dużą popularnością na platformie cieszą się domowe triki, które możemy wykorzystać w wielu sytuacjach np. podczas sprzątania lub gotowania. Hitem w aplikacji jest film, na którym tiktokerka pokazuje jak szybko oddzielić żółtko od białka. Od tej pory będzie to dla was przysłowiową pestką.

Triki z TikToka: jak szybko oddzielić żółtko od białka?

Oddzielenie żółtka od białka to przydatna umiejętność podczas przygotowywania ciast lub innych potraw. Ta z pozoru łatwa czynność może być jednak czasami problematyczna. Ten sposób z TikToka sprawi, że od tej pory będzie to dla ciebie znacznie łatwiejsze, a przede wszystkim szybsze.

Wystarczy, że najpierw rozbijemy jajko na talerzu. Następnie przykładamy do niego gwint zwykłej, pustej butelki i mocno ją naciskamy, tak, aby wchłonęła całe żółtko. Warto wypróbować ten trik w swojej kuchni podczas przygotowywania różnych posiłków.

Zobacz także: Jak sprawdzić, czy jajka są świeże? Poznaj nasz niezawodny sposób

Kuchenne porady: inne sposoby na oddzielenie żółtka od białka

Popularną metodą na oddzielenie żółtka od białka jest również ten prosty sposób. Wystarczy, że uderzysz delikatnie jajkiem o blat kuchenny. Kiedy podzieli się na pół, większość białka wypłynie do naczynia. Następnie zawartość jajka przekładamy delikatnie z jednej części do drugiej, aby finalnie w skorupkach pozostało samo żółtko.