Zamknij

Jak schłodzić napoje na plaży domowym sposobem? Oto prosty trik

05.07.2022 13:11
Napoje na plaży
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, jak błyskawicznie schłodzić napój podczas pobytu na plaży? Sięgnij po ten sprawdzony trik.

Piękna pogoda za oknem zachęca nas do plażowania. Przebywając na słońcu przez dłuższy czas, musimy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Pomogą nam w tym zimne, orzeźwiające napoje. O ile ich schłodzenie w warunkach domowych nie jest żadnym problemem, o tyle na plaży często bywa to utrudnione. W sytuacji, gdy nie mamy pod ręką lodówki turystycznej lub torby chłodzącej, ratunkiem może okazać się ten sprytny trik.

Lato 2022: jak schłodzić napoje na plaży?

Wybierając się na plażę, musisz pamiętać o zabraniu dużej ilości napojów. Niestety pod wpływem słońca szybko ulegają one nagrzaniu i stają się mniej smaczne. Aby zachować ich odpowiednią temperaturę, możesz wypróbować ten prosty sposób.

Wszystko, czego potrzebujesz, to ręcznik. Możesz wykorzystać materiałowy lub ten z papieru. Najpierw należy zmoczyć go w zimnej wodzie, a następnie owinąć nim butelki. Aby wzmocnić efekt, napoje warto umieścić w zacienionym, chłodniejszym miejscu. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, czynność możesz powtórzyć kilka razy.

Zobacz także: To idealna przekąska na plażę. Zrobisz ją w kilka minut  

Wakacje 2022: przekąski i napoje, które warto zabrać na plażę

Plażowanie będzie jeszcze przyjemniejsze, jeżeli wcześniej zaopatrzysz się w odpowiedni prowiant. Nad morze czy jezioro warto zabrać owocowe lemoniady oraz wody smakowe, które doskonale gaszą pragnienie i zapewniają właściwe orzeźwienie podczas upałów.

Dobrze sprawdzą się także owoce. Najlepiej wybierać te składające się z dużej ilości wody np. arbuzy, truskawki lub grejpfruty. Z przekąsek warto sięgnąć po pieczywo chrupkie lub bakalie, które całkiem dobrze znoszą wysokie temperatury.

Zobacz także: Ten trik z TikToka ułatwi ci plażowanie. Wypróbuj go podczas wakacji