Zamknij

Jak rozpuścić czekoladę? Mamy na to sprawdzone sposoby

22.12.2020 13:05
czekolada
fot. Shutterstock

Wiele osób sądzi, że rozpuszczenie czekolady należy do prostych czynności. Jest zgoła inaczej. Istnieją jednak sposoby, które warto poznać, ponieważ mogą ułatwić wam roztopienie tabliczki.

W wielu przepisach kulinarnych głównym składnikiem jest płynna czekolada. W jaki sposób ją roztopić, aby nie miała grudek? Okazuje się, że istnieje na to kilka sprawdzonych trików. Poznajcie je wszystkie.

Jak rozpuścić czekoladę? Poznaj sprawdzone triki

Czekolada nadaje potrawom charakterystyczny słodki smak oraz intensywny aromat. Wprawnie wykorzystana w deserach lub daniach obiadowych może pozytywnie wpłynąć na smak całego posiłku. Warto jednak nauczyć się, jak poprawnie ją rozpuszczać, aby nie zrujnowała przygotowywanego przepisu.

W garnku

Jeśli chcemy rozpuścić czekoladę w garnku, powinniśmy włożyć ją pokruszoną do naczynia, które będziemy podgrzewać na małym ogniu. Ten proces trwa dość długo, jednak jeśli chwilę poczekamy, uzyskamy równomiernie roztopioną tabliczkę. Warto pamiętać, aby mieszać ją co parę minut. Dzięki temu nie przyklei się do dna garnka.

W kąpieli wodnej

Kąpiel wodna jest bardzo popularna, jeśli chodzi o rozpuszczanie czekolady. Zanim zaczniemy podgrzewać wodę, powinniśmy sprawdzić, czy miska, w której będziemy roztapiać tabliczkę, stabilnie opiera się o brzeg garnka. Jeśli tak, możemy przejść do działania. Czekoladę trzeba mieszać co jakiś czas, aby się nie przypaliła. 

W kuchence mikrofalowej

Jednym z prostszych sposób na rozpuszczenie czekolady jest trik z mikrofalą. Wystarczy tylko pokroić tabliczkę na mniejsze kawałki i umieścić je w głębokim talerzyku. Następnie wybrać odpowiedni program oraz czas. Po kilku minutach czekolada stanie się płynna.

Wypróbujesz nasze metody?

Zobacz także: Jak przechowywać pierniczki? Mamy na to sprawdzone sposoby

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?